Як грати на бас гітарі.

Люди, які погано знайомі або взагалі не знайомі з бас-гітарами, можуть сказати, що на басу грати просто: смикаєш собі струни пальцями, та сильніше, щоб на фоні ударних і електрогітари звук баса не губився. Це далеко не так.
Інструкція
1
Хороший бас-гітарист володіє цілим арсеналом різних способів вилучення з гітари звуку. Можна грати як пальцями, так і медіатором, користуватися слепом і тепінгом. Кожен з цих способів має свої відмінні особливості, і кожен потрібен в окремій конкретній ситуації.
2
Гра пальцями розділяється на три способи по постановці руки. Перший спосіб - коли рука не має упору, вона не стосується гітари. Тільки кінчики пальців перебирають струни. Це складно, але дає повну свободу пересування руки. Спосіб другий - долоню упирається ребром на струни або деку. При цьому способі утруднюється ефект глушіння струн ребром кисті, так званий, піцикато. І третій спосіб - коли рука спирається на бридж або на звукознімач великим пальцем. Грати можна великим пальцем (рекомендується при програванні повільних партій) і всіма пальцями руки.
3
Медіатор дозволяє «вивудити» з струн чистий і яскравий звук. Басисти, що грають метал, в більшості своїй грають медіаторами. Їх існує безліч. Вони розрізняються по товщині, розмірами і матеріалами. Вибір медіатора для кожного індивідуальний, головне - щоб він з рук не вислизав. З їх допомогою можна грати досить швидкі партії, з використанням четверте, восьмих і шістнадцятих нот.
4
Слеп - різкий удар великого пальця по струні. Використовується зараз у багатьох стилях. Ритм при грі слепом чоток і різкий. Коли пальцем вдаряють по струні, вона ударяється об гриф, видаючи оригінальний уривчастий звук.
5
Технікою віртуозів є теппінг. На електрогітарах професіонали можуть видавати такі звуки, що прямо заслуховуватимеш. На бас-гітарі теж можна грати тепінгом. Якщо у вас є бас з низько розташованими струнами і якісний підсилювач, навчитися цьому способу буде легше. Він полягає в грі на грифі баса обома руками. Однією рукою затискають струни, а другий б'ють по них над потрібними ладами. Це може звучати дуже віртуозно, коли бас-гітарист почне виконувати тепінгом фортепіанну партію. Лівою рукою він програє бас, правою - мелодію або ритм.
Корисна порада
Якщо ви до цих пір думаєте, що грати на басу нудно, то краще купити електронну соло-гітару і «нарізати» мудровані соляки. Просто спробуйте пару днів пограти на басу і повчитися різним технікам. І ви зрозумієте, що бас - це теж електрогітара, просто з товстими струнами.
Бас-гітара є таємницею мрією майже всіх підлітків, які слухають рок-музику, і багатьох дорослих людей, охочих навчитися грати на цьому інструменті, подібно своїм кумирам, а часом і своїм друзям. Якщо ви теж хочете навчитися грати на бас-гітарі, перш за все вам знадобиться сама гітара і підсилювач до неї. Деякі музиканти стверджують, що грати на бас-гітарі куди простіше, ніж на звичайній, деякі не розділяють такої думки.
Інструкція
1
Для початку навчіться правильно тримати інструмент. Існує три положення для інструменту. Перше - коли гітара на рівні грудей. Її використовують, як правило, джазові виконавці, слеп-виконавці і ті, у кого на гітарі шість струн. Така позиція забезпечує хорошу амплітуду рухів руки.
2
Друге положення - коли гітара знаходиться на рівні талії. При такому положенні куди зручніше грати медіатором.
3
Третє положення - коли гітара розташована на рівні колін. Головний плюс цього варіанту - стильний зовнішній вигляд, але в такому положенні грати вийде хіба що слепом.
4
Виберіть спосіб, яким будете витягувати звук. Їх теж декілька: - Подушечками пальців - звук при такій грі буде м'яким. В основному, такий спосіб гри використовується блюзовими і джазовими виконавцями. Якщо ви вирішили грати таким способом, то підстрижіть нігті коротко, інакше нігті почнуть зачіпатися за струни і створювати непотрібні шумові ефекти.
5
- Медіатором - це дуже поширений спосіб гри. Звук при грі медіатором буде виходити чітким і яскравим. В основному цим способом користуються бас-гітаристи.
6
- Слеп - цей вид гри передбачає чіткий ритм і властивий, в основному, фанковим виконавцям, але все частіше останнім часом використовується і в інших жанрах.
7
- Теппінг - це новий стиль гри. Навчитися йому ви можете, переглянувши деякі навчальні відео, але майте на увазі, що для гри цим стилем вам знадобиться хороша гітара з дуже якісним підсилювачем.
8
Тепер почніть освоювати обрану техніку.Еслі ви вирішили грати пальцями, то знайте, що й у цього способу, в свою чергу, теж є три способи гри. При першому способі ви не спираєтесь рукою на деку. Спосіб досить складний, зате він забезпечує легкість і свободу при грі.
9
При другому способі ребром долоні спираються або на деку, або на бридж, або на струни. Цей спосіб зручніше, однак, при ньому ви не зможете використовувати прийом глушіння струн піцикато.
10
При третьому способі ви спираєтесь на бридж або на звукознімач великим пальцем.
11
Якщо ви граєте всіма пальцями, то великий використовуйте лише в тому випадку, якщо граєте повільну композицію. Найпростіше почати з тренування вказівним і середнім пальцями. При бажанні можна додати й інші. При грі медіатором упріться зап'ястям в деку - так буде набагато зручніше.
12
Граючи стилем слеп, ви повинні здійснювати різкі удари по струні великим пальцем, а струна при цьому повинна заглиблюватися про гриф. Поспостерігайте за тим, як це роблять професіонали.
13
Якщо для гри ви вибрали стиль теппінг, то вам знадобляться пальці обох рук. При такій грі потрібно буде вдаряти пальцем по струні для того, щоб витягти звук.