Як навчитися грати блюзи на гітарі.

В основі блюзового ритму - пентатоніка, гамма з п'яти нот без другої та шостої сходинки. Найпростіше починати знайомство з блюзом, вивчивши ля-мінорну пентатонику, на якій будується безліч мелодій.
Інструкція
1
Пентатоніка в Am грається від п'ятого ладу шостої струни до п'ятого ладу першої струни. Найзручніше грати блюзові мелодії зі слайдером (металевою трубочкою, що надівається на палець), він надає видобувати звуки характерний «ковзний» характер. Відігравши даний лад, щоб відчути його тон, після чого починається найпростіше і, разом з тим, найскладніше - імпровізація. Постарайтеся грати, як рука ляже, не замислюючись про те, що зіграти.
2
Другим кроком буде робота під акомпанемент. Поставте запис, під яку хочете імпровізувати, або попросіть когось підіграти вам. Одна з можливих мелодій для відпрацювання блюзового виконання виглядає так: квінтовий акорду Ля на два такту, потім один такт Ре, потім знову Ля. По одному такту Ми и Ре, потім знову два такту Ля. Потім все повторюється. За ля-мінорній пентатонике цікаво імпровізувати під такий акомпанемент. Повторюйте невеликої мотив (наприклад, тривалістю в один такт) протягом усього виконання. При зміні акордів твір придбає характерний блюзовий колорит.
3
Всі рекомендації і уроки досить умовні. Безліч майстрів блюзу зовсім не відали нотної грамоти, що не заважало їм створювати шедеври. Так що, якщо у вас за плечима немає джазового коледжу або навіть музичної школи, не впадайте у відчай! Більше займайтеся і більше слухайте хорошу музику, тоді ви зумієте виконати головну задачу музиканта - виражати емоції за допомогою звуків.