Як обнулити базу 1С.

З часом база даних в «1С: Підприємства» заповнюється застарілими або непотрібними даними, які суттєво гальмують роботу програмного забезпечення. У зв'язку з цим з'являється необхідність обнулити її, зберігши вміст довідників.
Інструкція
1
Запустіть програму «1С: Підприємства». Переконайтеся, що інші користувачі з нею не працюють. Щоб це перевірити, запустіть програму в звичайному режимі. Увійдіть в меню «Допомога» і виберете пункт «Про програму». Натисніть кнопку «Монітор». З'явиться вікно зі списком усіх користувачів, що використовують в даний момент програми 1С. При запуску програми поставте галочку на пункті «Монопольний режим».
2
Відкрийте інструмент «Обробка документів». Встановіть необхідний період часу. Відзначте документи, які будуть обнулятиметься в базі даних. Виберіть тип обробки «Позначити на видалення». Натисніть кнопку «Виконати». Натисніть кнопку «Контроль», далі «Ок» і «Видалити». Дочекайтеся завершення. Обнулення бази 1С цим методом - довгий і кропіткий процес.
3
Перевірте всі посилання, так як частина документів може не піти. Для цього увійдіть у розділ «Пошук посилань на об'єкти», виберіть тип неудалівшіхся файлів, натисніть «Пошук посилань». Помітьте посилання на всі об'єкти як видаляються і натисніть «Видалити».
4
Видаліть всі файли з розширенням .dbf, що починаються з літер dt і dh, безпосередньо з самої бази даних. Видаліть файл 1SCONST.DBF. Проведіть тестування бази 1С, в результаті якого будуть створені видалені файли, але з обнуленням інформації. Це метод обнулення бази 1С швидше попереднього, але вимагає особливої уважності, щоб випадково не видалити важливі документи.
5
Додайте нову базу при запуску програми «1С: Підприємства». Вкажіть посилання на порожню папку. Запустіть програму в режимі конфігуратора, щоб автоматично створити нову базу . Виберіть пункт «Завантажити змінену конфігурацію». У вікні позначте файл 1CV7.MD поточної програми. Далі, використовуючи «Конвертацію даних», перенесіть довідники в чисту базу даних. Цей спосіб дозволяє створити обнулення базу 1С зі старими довідниками без прямого видалення старих файлів.
Обнулення налаштувань БІОСа і пароля на вхід в нього неможливо здійснити, не відкриваючи кришку комп'ютера, оскільки це робиться за допомогою перемикання спеціального джампера на материнській платі, а також з використанням вилучення спеціальної батарейки.
Вам знадобиться
  • - викрутка.
Інструкція
1
Завершіть роботу комп'ютера. Від'єднайте його від джерела живлення, оскільки вам доведеться безпосередньо стикатися з материнською платою і проводами харчування, відкрутіть болти, що утримують ліву стінку корпусу системного блоку. Для зручності можете перевернути комп'ютер набік, попередньо від'єднавши перешкоджають цьому дроти.
2
Знайдіть на материнській платі батарейку діаметром приблизно 2-2,5 см, утримувану металевим затискачем. Це спеціальна батарейка, яка дає харчування Біосен для запам'ятовування всіх налаштувань, періодично міняйте її.
3
Акуратно подденьте батарейку викруткою, щоб дістати її з металевого утримувача на материнській платі. Вийміть її хвилин на 10-15, щоб налаштування БІОС встигли скинутися. При цьому краще почекайте як можна довше, щоб уникнути повторення операції, оскільки час очікування скидання для моделей материнських плат може бути абсолютно різним, в якихось обнулення відбувається майже відразу, а в деяких і через 10 хвилин, і через півгодини.
4
Обнулите параметри БІОС за допомогою спеціальної перемички, розташованої на материнській платі комп'ютера поблизу батарейки, зазвичай вона підписана Clear, CLR_CMOS і так далі. Скористайтеся їй для того, щоб збити параметри, проте врахуйте, що деякі моделі материнських плат просто не передбачають її наявності.
5
Після того, як ви скинете налаштування БІОС одним з вище описаних способом, запустіть роботу комп'ютера і натисніть кнопку для входу в меню установки, яка зазвичай прописується на стартовому екрані. У більшості випадків це клавіші Delete. Перевірте, чи стався скид встановленого пароля і чи змінилися налаштування БІОС на заводські. Після цього ви можете змінювати конфігурацію на власний розсуд.
Зверніть увагу
Чи не зламайте спеціальну перемичку на платі.
Корисна порада
Періодично міняйте батарейку на Біосе.