Як вирощувати ліщину. Вирощування ліщини.

Дикоросла ліщина або ліщина зустрічається в змішаних і широколистяних лісах. Культурні сорти ліщини зазвичай називають фундуком, хоча, вони, найчастіше, являють собою гібриди фундука та ліщини. Розмножується ліщина насінням, кореневими нащадками, діленням куща і горизонтальними відводками.
Вам знадобиться
  • - горіхи;
  • - перепрілий компост;
  • - калійні мінеральні добрива;
  • - фосфорні мінеральні добрива;
  • - азотні мінеральні добрива.
Інструкція
1
Не можна сказати, що вирощування ліщини з насіння - найпростіший спосіб отримати мальовничі горіхові зарості на своїй ділянці. Втім, досвідчені садівники вважають, що ліщина, вирощений таким чином, найбільш зімостоек.Для посіву виберіть стиглі великі горіхи без помітних пошкоджень. Грунт для посадки ліщини підійде майже будь-яка, але, якщо ви хочете отримати урожай горіхів, виберіть ділянку родючої не заболочений землі. Кислі грунти перед посадкою рекомендується ізвестковать.Осенью висадіть горіхи на глибину від трьох до п'яти сантиметрів. Відстань між горіхами повинно бути не менше п'яти сантиметрів. Місце посадки Обгородіть кілочками або декоративним парканчиком, інакше кажучи, будь-яким зручним вам способом позначте місце посадки, щоб не втратити його на наступний рік.
2
Навесні в суху погоду грунт слід періодично поливати. Після поливу присипте посадку тирсою або сухим торфом. Сходи можуть з'явитися вже на початку травня. Влітку слід зволожувати грунт на місці посадки і видаляти бур'яни. Наступної весни можна буде пересадити рослини на постійне місце.
3
Для вирощування ліщини підійде будь-який не дуже затінений, укритий від вітру ділянку землі. Перед посадкою внесіть в грунт перепрілий компост з розрахунку три кілограми на квадратний метр землі.Подготовьте посадочні ями для ліщини враховуючи, що відстань між рослинами повинна бути не менше чотирьох метрів. Посадкова яма викопується на глибину двадцять сантиметрів. Злегка подрежьте коріння саджанця, розправте їх і засипте землею до рівня кореневої шийки, не заглиблюючи рослина. Після посадки полийте ліщина і присипте землю торфом або тирсою.
4
Ліщина, вирощений з насіння, починає плодоносити на п'ятий-шостий рік після посадки. Через два роки після початку плодоношення грунт, на якому зростає ліщина, слід підгодувати органічними та мінеральними добривами. На один квадратний метр грунту рекомендується вносити три кілограми органічного добрива, двадцять грам мінеральних калійних, сорок грам мінеральних фосфорних і сорок грам азотних мінеральних добрив.