Як читати схеми в'язання.

Вміти в'язати - це дуже корисний навик. З його допомогою можна зробити теплий светр, вовняні шкарпетки або рукавички з собачої шерсті, а заодно зайняти себе цікавим заняттям на весь вечір.
Інструкція
1
На жаль, багатьох жінок, та й не тільки жінок, які тільки збираються навчитися в'язати, лякає складність читання в'язальних схем. Але в цих схемах немає нічого складного. Кожна клітинка на схемі - це петля. Відповідно ряд клітин - це ряд петель. В особових рядах схеми читаються справа наліво, в виворітних - навпаки.
2
З боків схеми можна побачити цифри - вони показують послідовність рядів при в'язанні. Праворуч числа для рядів лицьових, зліва - для виворітних.
3
Більшість початківців в'язальниць лякається саме величезної кількості значків, в яких можна заплутатися. Від цих хрестиків, кружечків, зигзагів, крапок і багатьох інших фігурок голова обертом може піти. Але на кожній схемі обов'язково все значки, які там використовуються, підписані й описані. Тим більше, кожен значок підібраний з максимальною відповідністю за зовнішнім виглядом зашморгу, яку він позначає. Їх не так складно запам'ятати. Але відклавши в пам'яті найбільш поширені значки, ви зможете «клацати» схеми, як горішки.
4
В раппорте (повторюваному однаковому візерунку) відображається число петель, необхідне для створення одного повторення візерунка. Раппорт на схемах позначають стрілочками або квадратними дужками.
5
Якщо є центральний візерунок, то призводять лише необхідне для його виконання число петель, а основний узор, що проходить з обох від нього сторін, в'яжуть виходячи з опису або по-своєму.
Корисна порада
Перш ніж приступати до в'язки вироби за схемою, зв'яжіть окремо зразок візерунка, щоб знати, яким буде витрата пряжі.