Як відремонтувати Шкоду.

Автомобілі марки Шкода досить надійні для свого класу Однак, як і будь-які інші машини, вони мають слабкі місця в конструкції і специфічні особливості ремонту. Все це повинен знати кожен власник Шкоди, щоб мати можливість продовжити термін експлуатації автомобіля і по можливості знизити витрати на ремонт.
Інструкція
1
Діагностику автомобілів Шкода проводите комплексну, з використанням сучасного обладнання. Електронні системи автомобіля вимагають комп'ютерної діагностики. Терміни для проведення повної діагностики вузлів і агрегатів рекомендуються такі: 50-60 тис.км для підвіски, 100-120 тис.км для коробок передач, 15-25 тис.км для гальмівної системи. Діагностику двигуна проводите кожні 60 тис.км. Результати частою діагностики показують, що більша частина несправностей виникає в електронних компонентах автомобіля, в датчиках температури охолоджуючої рідини і витратомірах повітря.
2
Необхідність ремонту двигунів автомобілів Шкода найчастіше пов'язана з недотриманням правил експлуатації авто, з низькою якістю палива і суворими кліматичними умовами. Найчастіше ремонту вимагає паливна система, яка виходить з ладу внаслідок використання низькоякісного палива. Використання низькоякісного масла також є частою причиною несправностей двигунів. Ремонт двигунів Шкода має багато особливостей залежно від потужності та об'єму двигуна і встановлених на ньому агрегатів. Ремонт двигуна і його навісного обладнання здійснюйте тільки з використанням фірмових запасних частин і комплектуючих.
3
Найбільш часті причини ремонту інжекторів - низькі температури експлуатації і низька якість бензину. Ремонт та промивку інжекторів проводите з дотриманням нормативів заводу-виготовлювача і відповідно до індивідуальними характеристиками мотора.
4
Дизельні двигуни автомобілів Шкода вимагають більш частого ремонту, ніж дизелі інших іномарок. І вартість його виявляється помітно дорожче, ніж для бензинових двигунів. Найчастіше ремонту потребують датчики температури і керуючі блоки свічок розжарювання.
5
Автоматичні коробки передач Шкоди - найдорожчий агрегат автомобіля в плані ремонту. З іншого боку, автоматичні коробки відрізняються високою надійністю і ламаються виключно через недотримання правил експлуатації та несвоєчасної заміни масла. Через конструкційних особливостей автомобіля автоматичні коробки передач поставляються разом з маховиком двигуна. Тому ремонт (заміна) коробки вимагає знання маркування маховика.
6
Механічні коробки передач - високонадійний агрегат. Поломки виникають, як правило, внаслідок перевантажень занадто високими або занадто низькими оборотами. При ремонті механічних коробок передач приділіть увагу використанню якісних герметизирующих і мастильних матеріалів. При частому використанні спортивного стилю їзди в заміні нерідко потребують фрикційні диски.
7
Основні проблеми, що виникають в ходової частини Шкод, пов'язані з якістю доріг і кліматичними умовами в Росії. Періодичну повну діагностику основних вузлів ходової частини проводите кожні 50-60 тис.км. Основні проблеми створює частий вихід з ладу втулки переднього стабілізатора поперечної стійкості. Фірмові амортизатори, адаптовані до вітчизняних умов експлуатації, вимагають заміни через кожні 100-120 тис.км. Неадаптовані амортизатори служать 80-90 тис.км. Крім того, слабкими місцями є підшипники передніх маточин і сайлент-блоки задньої напівзалежної підвіски.
8
В рульової системі автомобілів Шкода частого ремонту вимагає рульова рейка, а при недбалому ставленні до заміни масла і підтяжки елементів герметизації - ще й гідропідсилювач рульового управління. Елементи гальмівної системи також відрізняються достатньою надійністю. Чутливі до своєчасного догляду супорти. Сама гальмівна система вимагає застосування тільки якісної гальмівної рідини.