Як побудувати чотирьохскатну дах.

Досить великою популярністю в наші дні користується чотирьохскатна дах. Виглядає вона незвично. Для її зведення необхідно докласти великих зусиль, але вийшов результат обов'язково повинен порадувати.
Інструкція
1
Дах такої конструкції зазвичай називають вальмовой. У неї чотири ската. Два скати є симетричні трапеції, які перетинаються в конику, а інші два виконані у формі трикутника, вершини яких знаходяться на протилежних кінцях коника. Скати обов'язково повинні бути в кутах. При цьому утворюються виступаючі ребра. Таким чином, вода буде відносно легко стікати з даху, а сніг не лежатиме на них довго.
2
Варто відзначити, що наявність ребер може сильно ускладнити виконання перекриття, а також підвищити вартість самого даху. Кут нахилу всіх скатів ідентичний. Найчастіше він менше, ніж в двосхилим даху. Серед різновидів чотирисхилих вальмових дахів варто відзначити шатровий дах. Вона має чотири площини у вигляді трикутників з вершинами, які сходяться в одній точці. Найчастіше вона полога.
3
Щоб надати даху хороший вид, необхідно покрити її гонтом або ж керамічною черепицею. Можна також прикрасити її невеликими люкарнами. Також чотирьохскатна дах може бути вихідною точкою, з якої можна створити більш оригінальні форми. Пересічена паралелепіпедами ризалитов, вона буде утворювати досить цікаву динамічну форму.
4
На вальмовой даху можна зробити невеликі надбудови. З їх допомогою можна домогтися візуального збільшення висоти будинку. Таким чином, покращиться і його зовнішній вигляд.
5
Прагнення мати на мансарді «нормальну» кімнату зі стелею без скошених кутів привело до моди на ламану дах. У ній поєднується пологий і крутий скат. Саме через це відбувається збільшення площі мансарди. Для крокв можна використовувати короткі бруси. Варто відзначити, що будівництво такого даху набагато складніше, ніж будівництво звичайної двосхилим даху. Матеріалу також буде потрібно більше. При проектування потрібно враховувати, що, чим менше у даху стиків і кутів, тим краще і довше вона буде служити.