Як розробити лікоть після перелому.

Перелом ліктя виникає в результаті падіння, що призводить до внутрішньосуглобової тріщині кістки або до відкритого перелому. Пацієнту призначається консервативне або оперативне лікування, після якого суглоб доводиться довго розробляти і проходити тривалу реабілітацію для відновлення його рухливості.
Вам знадобиться
  • - Рентгенівський знімок;
  • - консультація лікаря-травматолога;
  • - оперативне або консервативне лікування.
Інструкція
1
Якщо ви отримали травму ліктя або перелом, негайно зверніться до найближчого травмпункту. Перед транспортуванням накладіть на лікоть шину, щоб максимально знерухомити зламаний або травмований суглоб. При відкритій рані і сильній кровотечі накладіть джгут, щоб звести до мінімуму втрату крові.
2
При зверненні до лікаря вам призначать рентгенівський знімок і накладуть гіпс. Якщо потрібна операція по вправляння або витяжці суглоба, вас госпіталізують і будуть проводити лікування в стаціонарі.
3
Після того, як вам знімуть гіпс або випишуть зі стаціонару, вам доведеться проходити тривалу реабілітацію. У домашніх умовах ви можете робити звичайні вправи для відновлення рухливості суглоба. Згинайте і розгинайте руку по 5-6 разів на день по 30-60 разів за одну вправу. Ворушите пальцями рук, це побічно відновлює рухливість ліктьового суглоба.
4
Ні в якому разі не накладайте зігріваючі компреси, але ви можете робити ванночки в прохолодній воді з морською сіллю. Якщо рухливість в суглобі відсутній, але вас турбує біль, то допустимо застосовувати місцеві знеболюючі мазі або гелі. Протипоказано застосовувати мазі з перцем та іншими согревающими засобами.
5
Крім домашньої гімнастики вам можуть призначити лікувальну фізкультуру на спеціальному обладнанні в умовах поліклініки, професійний масаж, фізіотерапевтичні процедури, спрямовані на розсмоктування за допомогою ультразвукових хвиль.
6
Якщо протягом 4-5 тижнів рухливість ліктьового суглоба не відновлюється, зверніться до лікаря для перегляду лікування. В деяких випадках, якщо присутні спайкові процеси, доводиться проводити повторну операцію, лікування та реабілітацію.
7
При повторній операції проводиться ендопротезування або остеосинтез. Повторне стаціонарне лікування триває 6, а іноді і 8 тижнів, і практично стільки ж займає процедура реабілітації.
8
Все час реабілітації Не навантажуйте руку, не проводите вправи при наявності сильних болів, не носіть тягарів.
Робота рук неможлива без роботи ліктьового суглоба. Він постійно згинається, розтягується, обертається в різні боки. І саме лікоть є одним з найбільш часто травмуються суглобів в людському тілі. Щоб загоєння після перелому, вивиху або розтягування проходило швидше, існують комплекси нескладних вправ.
Вам знадобиться
  • - гладка палиця 60-70 см;
  • - шведська стінка
Інструкція
1
Зчепите кисті рук в замок. Повільно піднімайте їх до лівого плеча, потім перемістіть замок на груди і до правого плеча. Повторіть у зворотному порядку.
2
Зчепите кисті випрямлених рук в замок. Підніміть руки вгору. Не рухаючи плечима, опустіть зчеплені кисті вниз за голову. Знову підніміть руки вертикально і опустіть вниз. Повторіть.
3
Зчепите руки в замок і витягніть руки перед собою. Розводячи лікті в сторони, підтягніть замок до грудей. Потім виверніть зчеплені кисті рук долонями назовні і випрямити руки. Поверніть замок до грудей і повторіть вправу.
4
Кисті в замок. Замок на груди, лікті в сторони, випрямити руки, замок вивернуть.Сцепіте руки в перехресний замок. Випрямляйте і згинайте руки.
5
Переплетіть пальці рук на потилиці. Підніміть руки вгору, не расцепляя пальців. Знову опустіть руки за голову.
6
Поставте руки на пояс. Великий палець дивиться назад. Повільно піднімайте руки вгору, не відриваючи кисті від тулуба. Пальці ковзають вгору по ребрах до пахвовій западини. Повільно опустіть руки на пояс. Повторіть вправу, повернувши великий палець вперед, а решта пальців назад.
7
Поставте руки на пояс. Великий палець звернений назад. Опускайте руки вниз, не відриваючи кисті від тіла. Повторіть вправу, щоб великий палець дивився вперед.
8
Візьміть палицю прямим хватом на ширині плечей. Підніміть руки до рівня грудей на витягнутих руках. Виконуйте кругові рухи руками, імітуючи греблю. Робіть круги від себе і до себе.
9
Заведіть палицю за спину і тримайте її вертикально. Одна рука тримає палицю над плечем на рівні голови, друга знизу - на рівні талії. Виконуйте поворотні рухи по вертикалі, імітуючи миття спини мочалкою. Поміняйте руки, повторіть вправу.
10
Візьміть палицю за кінці. Тримайте її в зігнутих руках на рівні грудей. Випряміть руки перед собою. Поверніть палицю на груди. Випряміть руки вгору над головою, поверніться у вихідне положення. Опустіть палицю вниз на прямих руках і знову поверніть її на груди.
11
Візьміть палицю за кінці. Підніміть її верх, потім через голову опустіть вниз до попереку, ковзаючи палицею уздовж спини. Таким же чином поверніть палицю до живота.
12
Встаньте обличчям до шведської стінки на відстані витягнутих рук. Упритесь руками в перекладину на рівні грудей. Згинайте і розгинайте руки в ліктях. При цьому ступні ніг залишаються на місці.
13
Встаньте здоровим боком впритул до шведської стінки. Здоровою рукою візьміться за нижню перекладину. Хвору руку підніміть вертикально вгору і вхопитеся за перекладину над головою. Руку не згинайте в лікті. Повільно відхиляйте корпус в сторону, щоб розтягувалися м'язи і сухожилля на пошкодженій руці.
14
Після виконання вправ злегка нахиліться вперед, повністю розслабте руки і похитуйте ними з боку в бік.
Корисна порада
Виконуйте вправи щодня, переходячи від простих до складніших. Кожна вправа необхідно виконувати не менше 10 разів.