Як зшити сумку-рюкзак. Як зробити сумку на рюкзак.

Нерідко буває, що вдома у господині скупчується велика кількість відрізів різних тканин або старих речей, які носити вже не хочеться, а викинути шкода. Це можуть бути минулорічні джинсові брюки або спідниці, матер'яна куртка або плащ з вологостійким просоченням. З них цілком можна зшити модну, зручну і практичну сумку- рюкзак.
Вам знадобиться
  • - тканина - 100х140 см;
  • - тасьма кручена - 100 см;
  • - металеві люверси діаметром 1 см - 6 шт;
  • - металеві кільця - 2 шт.
Інструкція
1
Підготуйте до пошиття стару тканину, з якої припускаєте виготовити сумку- рюкзак: розпоріть речі, пропрасуйте отримані шматки тканини гарячою праскою.
2
Викроїте з підготовлених шматків тканини або тканинного відрізу: прямокутник розміром 73х37 см, овал для дна сумки- рюкзак а (виріжте з прямокутника розміром 27х16 см), дві заготовки для лямок - довжина кожної 100 см, а ширина - 10 см, клапан у вигляді прямокутника зі сторонами 12х25 см.
3
Візьміть основний великий прямокутник і обмітайте за допомогою оверлока або вручну всі сторони заготовки. Після цього з одного з довгих сторін зробіть підгин (близько 3 см) і прострочіть його на швейній машинці. Це буде верхня сторона основи рюкзак а.
4
Вставте металеві люверси в зроблений підгин. Потім зшийте прямокутник по коротким сторонам - вийде подобу труби.
5
Пришийте овальне дно до нижнього краю вийшла тканинної заготовки. А ко дну з боку, що буде стикатися під час носіння зі спиною, потрібно пришити по самому краю два металевих кільця (в них пізніше буду просунуті лямки сумки- рюкзак а).
6
Сшейте заготовки для лямок довжиною 100 см, виверніть кожну з них на лицьову сторону. Повинні вийти дві лямки тієї ж довжини і шириною близько 4,5 см.
7
Пришийте попередньо оброблений по краях клапан до верхньої частини рюкзак а, уздовж якої вставлені люверси. На іншому кінці клапана пришийте петельку для застібання на гудзик або тасьму для зав'язування. На саму сумку- рюкзак пришийте в потрібному для цього місці гудзик або другу тесемку.
8
Пришийте верхні кінці лямок із зворотного боку сумки- рюкзак а під клапан. Між лямками можна зробити і вшити петлю з тієї ж тасьми, якої буде затягуватися верхня частина виробу - ця петля потрібна для того, щоб у господині була згодом можливість повісити сумку на гачок або ручку.
9
Всуньте в люверси тасьму і затягніть її - сумка- рюкзак готова. Готовий виріб можна прикрасити різнобарвною тасьмою, аплікаціями, гудзиками.