Як закруглити гіпсокартон. з чого сделть округлений метліческій профіль.

Криволінійні форми і стельові вигини, виготовлені з гіпсокартонних листів, широко увійшли в дизайн сучасного будівництва та оздоблення. Сама технологія заокруглення фігурних елементів не дуже складна, але вимагає акуратності й уваги. Незважаючи на міцність матеріалу, він володіє пластичністю у вологому стані, що розширює архітектурні можливості.
Вам знадобиться
  • - гіпсокартон;
  • - металевий профіль;
  • - голчастий валик;
  • - вода;
  • - скотч;
  • - шпаклівка.
Інструкція
1
Використовуйте ГІПОКАРТОН листи, ширина яких не більше 60 сантиметрів. При цьому пам'ятайте, що при товщині в 12,5 міліметрів, мінімальний радіус вигину становить 1000 міліметрів. Якщо використовувати гіпсокартон перетином в 9 міліметрів, відповідно, закруглення дорівнюватиме 500 міліметрів. Зі зменшенням товщини зменшується радіус.
2
Підготуйте шаблон по якому відбуватиметься гнучка гіпсокартонного листа. Для цього виріжте боковини, які забезпечать необхідний радіус. Зробіть форму менше ніж оригінал. На гіпсокартоні розмітьте і наріжте з нього розпірні плити, які визначать ширину поверхні. Зберіть конструкцію за допомогою шурупів і дерев'яних брусків.
3
стискати сторону листа прокатайте голчастим валиком. Покладіть на прокладки лист. Наколота сторона повинна бути верхньої. Важливо щоб вода не потрапила на зворотну поверхню, що може призвести до розривів картону.
4
Намочіть пензлем або губкою гіпсокартон. Робіть це до тих пір, поки вода не перестане вбиратися.
5
Закріпіть заготовку на шаблон. Її центр повинен збігатися з віссю шаблону і зігніть по формі. Кінці листа закріпіть затискачами. Скотчем зафіксуйте згин листа і зніміть з шаблону для сушки.
6
Вмонтуйте вигнуті профілі для створення несучого каркаса. Встановіть на нього вигнуту гіпсокартонну заготовку. Зафіксуйте її розпірками між підлогою і картоном. Для цього використовуйте дерев'яні бруски.
7
Закріпіть лист на каркасі за допомогою самонарізуючих шурупів. Кріпите саморізи від середини до країв заготовки. Закладіть шви, використовую малярський скотч і шпаклівку. Якщо у вас є необхідність, зашпатлюйте всю поверхню виробу.
8
Простежте за тим, щоб лицьова частина листа була видимою поверхнею. На перший погляд складна процедура виявиться простий, але займає багато часу.
Зверніть увагу
Зайва зволоженість може привести до розриву гіпсокартону. Використовуйте гумову прокладку для вбирання води. Термін висихання заготовки - від дванадцяти до двадцяти чотирьох годин.
Корисна порада
Не маючи в наявності голчастого валика, можете використовувати шило.