Як захистити себе від туберкульозу. туберкульоз не професійні.

Туберкульоз і тепер, як і багато століть тому, є одним з найнебезпечніших захворювань людини, оскільки поширюється він дуже легко, а піддається лікуванню погано. Але якщо раніше ця недуга практично завжди призводив до смерті людини, то зараз його цілком можна перемогти, якщо почати лікування вчасно. Але краще, звичайно ж, постаратися взагалі не дати туберкульозу шансу проникнути у ваш організм.
Інструкція
1
Якщо ви хочете захистити себе від туберкульозу , перш за все, не варто ігнорувати щорічні професійні огляди і флюорографію. Звичайно, в разі знаходження у вашому організмі інфекції цей захід вже, можна сказати, дещо запізніла, але, визначивши наявність туберкульозу , ви зможете почати лікування на ранній стадії, коли не все так страшно і він не перейшов ще у відкриту форму. І, до речі, якщо у вас є діти, постарайтеся робити їм всі необхідні щеплення - цим ви можете врятувати їм життя.
2
Буваючи в громадських місцях і спілкуючись з широким колом осіб, постарайтеся уберегтися від інфікування та дотримуватися правил особистої гігієни. Носіть з собою чисту носову хустку або одноразові серветки, не користуйтеся чужими столовими приборами і особистими речами, утримайтеся від поцілунків з малознайомими людьми і від рукостискань (або потім не забувайте мити руки). Пам'ятайте, що навіть у книзі паличка Коха може жити протягом трьох місяців.
3
Обов'язково тримайте в чистоті ваш будинок. Регулярне вологе прибирання потрібна в ньому не тільки для профілактики туберкульозу , але і для боротьби з багатьма іншими небезпечними захворюваннями. Приміщення необхідно частіше провітрювати. І найголовніше - зробіть усе, щоб позбутися від мух і тарганів, оскільки доведено, що вони можуть бути рознощиками туберкульозу .
4
Багато в чому імунітет визначається якістю вашого харчування. Туберкульозу не буде місця у вашому організмі, якщо ви будете повноцінно харчуватися різноманітними продуктами, багатими вітамінами і мікроелементами. Вживайте білкову їжу (м'ясо, рибу і курку, яйця), а також молочнокислі продукти, особливо вершкове масло, молоко і сир. Допомагають виводити з організму токсини овочі та фрукти. Важко переоцінити користь кураги, родзинок і меду. У зимовий період, коли природних фруктів і овочів не вистачає, не пошкодуйте коштів на покупку комплексних вітамінів.
Туберкульоз - це дуже небезпечне захворювання, яке може призвести до смерті, якщо не вживати ніяких заходів по його лікуванню. Майже у кожної людини до тридцяти років в організмі присутній туберкульозна паличка Коха. Але хвороба «оживає» тільки у разі повторного контакту з інфікованою або при сильному ослабленні імунітету.
Інструкція
1
Дотримуйтесь правил гігієни. У громадському транспорті, поліклініці, магазині існує ризик зіткнутися з носієм туберкульозу . Причому для зараження не обов'язково перебувати поруч з ним, адже мокрота, що виділяється з кашлем, поширюється на відстань півтора метрів. Туберкульозна паличка зберігається навіть у вже висохлої слині та мокротинні, так що після контакту з предметами в громадських місцях не торкайтеся до слизових оболонок, а після повернення додому ретельно вимийте всі відкриті частини тіла. Якщо інфікований хворий живе в одному приміщенні з вами, необхідно якомога частіше влаштовувати наскрізне провітрювання всіх кімнат. Так само слід відвести йому окремі рушники і посуд.
2
Щорічно проводите обстеження на присутність палички Коха. Це можна зробити за допомогою спеціалізованого тесту на реакцію Манту. Деякі люди помилково припускають, що Манту - це щеплення від туберкульозу . Насправді вона не містить мертвих або ослаблених паличок Коха, а тільки лише індикатори, що виявляють інфекцію. При сильному почервонінні і здутті місця проколу слід негайно звернутися до лікаря-фтизіатра.
3
Проводьте вакцинацію від туберкульозу . На жаль, ще не винайшли таке щеплення, зробивши яку можна було б на все життя забути про цю хворобу. Однією вакцинації вистачає на захист організму протягом трьох-п'яти років. Зазвичай перше щеплення роблять новонародженим у пологовому будинку, так як дитячий організм найбільш вразливий. Не слід робити щеплення під час простудного захворювання або після нього, тому що імунна система зазвичай «вбивається» антибіотиками, а отже, навіть ослаблена туберкульозна паличка може активувати хвороба.
4
Підтримуйте свій імунітет. Вживайте в їжу свіжі фрукти і овочі, продукти, що містять клітковину (житній хліб, крупи, гарбузове насіння, горіхи), рибу і морепродукти, йогурти та біо-кефір. В осінньо-зимовий період, коли немає можливості щодня їсти фрукти, підкріпите організм вітамінізованими комплексами, біологічно активними добавками.