Як використовувати чотки.

Ніхто точно не знає, ким і з якого приводу були придумані найперші чотки , що з'явилися в II тисячолітті д.н.е. в Індії. У багатьох релігіях вони використовуються для відліку кількості прочитаних молитов і зроблених поклонів. Середньоазіатські шамани, наприклад, насправді у своїх ритуалах використовували не бубон, а чотки , за допомогою яких вони ворожили про майбутнє і смерті. Використовувати цей релігійний атрибут потрібно за всіма правилами і з усією серйозністю.
Інструкція
1
Четки різних релігій зовні дуже схожі. Це стрічка або шнур, на які нанизані намистини-зерна, відокремлені один від одного вузликами. Чотки завжди замкнені в кільце - це магічний символ, який акумулює силу і символізує вінець віри.
2
Кількість намистин різниться у різних релігіях. В буддизмі чотки складаються з 108 зерен, додаткова, найбільша намистина, називається «міру». Католицькі чотки -розарій складаються з 50 або 64 намистин, індуістіческіе - з 108, 54 або 50 намистин, мусульманські чотки - з 99, 33 або 11 намистин, православні - з 33 намистин.
3
На кінці чоток можуть бути різні предмети: в православ'ї - хрестик і пензлик, в католицизмі - хрестик, в буддизмі - дві пензлики і намистини, в індуїзмі - дві однакових пензлики, в ісламі - невеликий камінь і пензлик.
4
В індуїзмі чотки використовують для читання мантр. Вважати намистини потрібно з першої за годинниковою стрілкою. Прочитавши мантру 108 разів, ви знову опинитеся на головній намистині, від якої вважайте в зворотному напрямку.
5
Четки тримаєте в лівій руці, на середньому пальці, перебирайте їх великим пальцем, з'єднавши безіменний, мізинець і середній разом - це символізує подолання матеріального світу і перехід до світу духовного.
6
Спочатку намагайтеся вказівним пальцем не торкатися чоток - він символізує егоїзм, від якого ви повинні позбавитися. З часом вказівний палець буде допомагати пересувати намистини.
7
Мирні малі читайте, помістивши руку на рівні серця. Мантри сили і багатства начитують на рівні пупка.
8
Працюючи з християнськими намистинами, повторюйте на одній намистині одну молитву, поки не завершиться цикл заданого числа молитов, поклонів і накладення хресного знамення. Закінчивши, повісьте чотки до ікон, якщо молилися вдома, або приберіть в кишеню, якщо читали молитву в храмі.
9
В Японії перебирання чоток різними пальцями використовується для впливу на різні галузі організму: великий і вказівний полегшують головний біль, великий і середній - знімають гнів і депресію, великий і безіменний - підвищують стійкість до перепадів тиску. Якщо м'яти чотки всією долонею, нормалізується робота всіх органів організму.
10
В мусульманстві на 11 намистин чоток припадає одна молитва, що складається якраз з 11 частин. На перемичці після одинадцятої намистини відбувається зміна молитовної пози.
Зверніть увагу
Тримайте чотки в чистоті, періодично промивайте їх у проточній воді. Не передавайте особисті чотки іншим людям, не використовуйте їх як рахунки і не теребите їх даремно.
Корисна порада
Перебирання чоток з різних матеріалів (сандалове дерево, кипарис, мідь, бурштин, гірський кришталь, ялівець) допомагає лікувати хвороби суглобів, заспокоює нервову систему, позитивно впливає на мозок.
Четки - це традиційний молитовний предмет, що використовується в багатьох релігіях світу. Він застосовується для підрахунку прочитаних і залишилися молитов. Виготовити чотки - справа відповідальна, але спробувати зробити цю цікаву річ своїми руками може будь-яка людина.
Вам знадобиться
  • - капроновий шнур;
Інструкція
1
Визначтеся, на скільки вузликів ви хочете зробити чотки. Сучасні православні чотки мають 100 вузликів, які розділені на групи по 10 або по 25 (тобто на чверті) за допомогою спеціальних, особливо великих вузлів. Зазвичай молиться, дійшовши до такого розділового вузла, читає Богородичну молитву або «Отче наш».
2
Підберіть матеріал. В якості шнура для плетіння чоток можна використовувати бавовняну або вовняну пряжу, але з нею працювати не дуже просто. Можна також взяти капроновий шнур або навіть кілька вузьких атласних стрічок.
3
Починайте зав'язувати вузли. Якщо ви подивитеся на чотки, які продаються в монастирях, православних іконних крамницях або в храмах, то побачите, що там плетіння дуже складне, якому потрібно довго вчитися. Але якщо ви робите чотки для себе, то зовсім необов'язково в'язати складні вузли. Молитися можна і за допомогою самих звичайних вузликів.
4
Вузлики православних чоток починайте зав'язувати з крайнього, з правого лівого вузла. Поступово просуваючись вправо, кожен десятий вузлик робіть більш великим - це будуть, так звані, «десятки». Кожен 25 вузлик зробіть потрійним - особливо великим, щоб відокремити «чверті» на вервиці.
5
Закінчивши плетення, замкніть коло великим вузлом, таким, щоб обидва хвостика звисали вниз після замикаючого вузлика.
6
На що залишилися звисаючих хвостиках зробіть ще 3 вузли і прив'яжіть до четкам звичайний православний хрестик, куплений заздалегідь в будь-якому храмі. Ваші чотки готові.
Корисна порада
Четки - це культовий предмет і поводитися з ним треба дбайливо. Якщо ви хочете почати молитися за ним, слід взяти благословення у священика. Вважається, що саме зроблені своїми руками домашні чотки найкраще використовувати під час молитви - адже ви сам плели їх з благословенням, думали в цей час про високе, просили у Бога виконання своїх прохань. Але й куплені в храмі чотки цілком можна застосовувати під час звернення до Господа. Також можна замовити більш витончено зроблені чотки в монастирях.