Як підібрати палиці до лиж.

В екіпіровці лижника, професійного та любителя, важливу роль відіграють лижні палиці. Лижник без палиць буде дуже обмежений у маневреності і стійкості. Звичайно, тим, хто займається професійними стрибками з трампліну, лижні палиці не потрібні, але і лижі там використовуються спеціальні, не схожі на звичайні бігові.
Інструкція
1
Лижні палиці складаються з стрижня, опорного елемента з наконечником, виконаним з твердого матеріалу (зазвичай з пластика) і ручки для упора рук з ремінцем. Стержень в наш час виготовляється з легких і міцних композитних сплавів. Дорогі палки роблять з вуглеволокна з додаванням скловолокна, регулюючого гнучкість лижних палиць. Ну і, звичайно, найбільш популярні зараз палки з алюмінію. Ручки з кожним роком стають все тонше і менше, ремінці - вже і зручніше, а опори поступово зменшуються в розмірах. Наконечники лижних палиць, як і колись, роблять сталевими.
2
Палиці бувають 2-х категорій - для класики і ковзанярського ходу. Але і всередині цих категорій існують свої підгрупи. Палки для лижних прогулянок і фітнесу простіші в конструкції, більш зручні і дешеві. Палиці, використовувані для туристичних походів, розташовують зручною ручкою і ремінцем, а стрижень їх може регулюватися по довжині.
3
При виборі лижних палиць не прагнете купити собі палиці на виріст, беріть лижні палиці строго під свій зріст, інакше вам з ними буде незручно. Палиці з дуже вузькими опорами нестійкі і підходять лише для спеціальних трас, тому стежте за розмірами опор.
Корисна порада
Є ще одне правило, універсальне. Згідно з цим правилом довжина лижних палиць розраховується за наступною формулою: для «коникових» палиць - ріст лижника мінус 30 см, для «класичних» - зростання лижника мінус 20 см.
Останнім часом катання на лижах стало дуже популярним видом спорту. Успіх у цій справі залежить не тільки від професіоналізму лижника, але і його екіпіровки. Особливу увагу при цьому слід приділити вибору лиж і палиць.
Інструкція
1
Для кожного стилю катання існують свої вимоги до довжини лиж і палиць. Вибираючи екіпіровку для катання гребеневим ходом, поставте лижі поруч із собою. Їх довжина повинна бути на 15 см вище вашого зростання. Наприклад, якщо ваш зріст становить 170 см, підходяща висота лижі буде 185 см.
2
Аналогічним чином можна підібрати і палки. Тільки їх довжина повинна бути, навпаки, менше вашого зростання на 15-20 см. Звичайно, якщо фізична підготовка рук досить хороша, висоту палиць можна і збільшити. Але максимальна довжина їх не повинна перевищувати рівень вуха, а мінімальна - не опускатися нижче плечей.
3
Щоб визначити довжину лижі для класичного катання, додайте до свого росту 25-30 см. Отримана сума і буде оптимальною довжиною. Висота ж палиць повинна бути на точно таку ж відстань менше росту лижника, що займається класичним ходом. А для прогулянок довжина лижі не повинна перевищувати зростання лижника більш ніж 15-25 см.
4
При виборі лиж орієнтуйтеся не тільки на ріст, але і на вагу, а також ступінь підготовленості. Так як добре підготовлені спортсмени витримають більшу вагу екіпіровки. Якщо ви більш ніж впевнений лижник і часто катаєтеся, відніміть від свого росту 10 см, а якщо ви ще новачок - 20 см.
5
Для розрахунку довжини дитячих лиж і палиць існує спеціальна таблиця, яку можна знайти в інтернеті. На їх довжину впливає не тільки зростання, але і вік малюка. Але, ні в якому разі не купуйте екіпіровку для дитини «на виріст». Це може привести до травм, так як малюк просто не зможе в них нормально їздити.
6
Вибираючи екіпіровку, зверніть увагу на її тяжкість і жорсткість. Вона повинна бути максимально жорстка, але при цьому легка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=F_e6HwVkgSQ
Зверніть увагу
Купуйте лижі і палиці тільки в спеціалізованих спортивних магазинах. Цим ви гарантуєте собі якість куплених речей.