Як знайти перлину.

Майстерність водолаза за перлами давно вже відходить у минуле - "перлинні поля" природного походження сильно виснажені, деякі повністю знищені в результаті бомбардувань. Решта взяті під охорону, там ведеться суворий контроль вилову раковин. Ферми з культивованими перлами вбивають романтику ремесла нирців.
Інструкція
1
Нирці зі стажем опускаються на глибину 10-12 метрів до п'ятдесяти разів на день, затримуючи дихання приблизно на три хвилини. Спробуйте засікти час і не дихати, скільки зможете, тепер порівняйте свій результат з результатами ловців перлів! Нічого дивного, якщо ці результати сильно різняться, адже в основному цим промислом займаються з малих років жителі прибережних сіл.
2
Не думайте, що це зміцнює здоров'я - через кілька років такої роботи завзяті нирці починають відчувати проблеми із зором і слухом, а до тридцяти років виглядають як висушені негараздами люди похилого віку. І в наш час на узбережжі Японії існує цілий світ сіл, які складаються з нирців і нирців. Ці нирці і ловці перлів називаються Ама.Оні добувають перли Акоя або морські перли. Його добувають також у Китаї та у В'єтнамі, такий перли виростає в устрицях, що живуть у морській воді, і цінується він у шість разів дорожче свого однакового за розміром прісноводного аналога. Колір перлів Акоя дуже різноманітний - це і білий, і кремовий, і рожевий, і сріблястий, і навіть зеленувато-чорний. Звичайний діаметр кращих перлин від 5 до 9 міліметрів, більше цього розміру перлини зустрічаються дуже рідко і коштують дуже дорого.
3
Уявіть, як поетичний образ юної оголеної діви з розкосими очима, пірнаючої в прозору воду, рожеву від висхідного сонця! Ама традиційно пірнають оголеними або топлес, на них надітий тільки мотузковий пояс з інструментом для вилучення раковін.Прівозят нирців на місце занурення в човні, прикріплюють мотузку, пропущену через блок, і для обважнення вішають пояс зі свинцевими грузиками.
4
По досягненні дна дівчина випускає баласт, який витягають її помічники. Тепер їй потрібно негайно приступити до збору раковин, поки не скінчився повітря в її легенях. Коли Ама відчуває, що подальше її перебування під водою неможливо, то вона смикає за мотузку і чоловіки швидко висмикують прекрасну ниряльщіца з вантажем раковин з глибини.
5
А в глибинах океану, що омиває береги Австралії, Індонезії та Гавайських островів, в його теплих бухтах, живуть більш великі устриці, ніж в морях, де пірнають Ама. У цих устрицях ростуть океанічні перлини, які цінуються трохи дорожче морських. Середа океанських бухт мінлива і непостійна, тому відсоток браку в такому перлах більше. Розмір його більше морського - 9-14 мм.
6
Ловці перлів з Полінезії кожен день протягом усього сезону збору раковин занурюються на фантастичну глибину в 35-40 метрів. Їх секрет в дивовижному симбіозі і союзі з океаном, які полягають при народженні маленького остров'янина. Полінезійські нирці за перлами - зазвичай високі м'язисті чоловіки з широкою грудною кліткою, можуть пірнати протягом шести годин. На жаль, нам ніколи не повторити цих чарівних занурень в таємничий світ океану без спеціальних пристосувань! Видобувають тут так званий перли Таїті. Колір цього перлів варіюється від світло-сірого до майже чорного, діаметр - 11-12 мм. Кожна перлина Таїті унікальна - Черногубов молюски, в яких вони ростуть, рідко видають перли ідеально правильної форми, тому ювелірам доводиться ретельно відсортовувати безліч, здавалося б, однакових на перший погляд, перлин, щоб зібрати намисто.
7
У водах Австралії, Філіппін і Індонезії розводять "перли Південних морів" - це найдорожчий і найбільший перли, його діаметр від 10 до 20 мм. Молюск, в якому зріє цей перли, називається Pinctada maxima. Перли Південних морів має найбільший товстий шар перламутру і найбагатшу палітру, він може бути білим, а може відливати відтінками від золотистого до оранжевого, глибина його чорного кольору увібрала в себе оксамит південної ночі, а ясність блакитного порівнянна лише з чистотою ранкового неба.
Корисна порада
Існують спеціальні туристичні тури, організатори яких намагаються показати всю красу і трудність пірнання за прекрасним перлами.