Як зняти двигун без коробки.

Знімати двигун - заняття непросте. Хочеться обійтися найменшими затратами часу і сил. Якщо проводити зняття разом з коробкою, то ці показники будуть збільшені. Тим більше, що зняття коробки швидкостей саме по собі заняття трудомістке. Тому автолюбитель, який збирається знімати свій двигун , повинен вміти це робити без зняття коробки швидкостей. Розберемо докладніше як це зробити.
Вам знадобиться
  • 1) Набір ключів;
  • 2) Набір головок;
  • 3) Лебідка;
  • 4) Оглядова яма.
Інструкція
1
Розберіть капот. Відкручується він за допомогою комбінованих ключів. Після цього приступайте до «звільнення» підкапотного простору. Злийте тосол з радіатора. Від'єднайте всі патрубки, які йдуть до радіатора, помпі, розширювальному бачку. Після цього знімайте радіатор.
2
Зніміть бронепровода і розкрутіть переривник-розподільник. Далі зніміть карбюратор або інжектор залежно від встановленого пристрою. Пам'ятайте, що зняти інжектор набагато простіше, ніж встановити його назад. При знятті відбудеться збій всіх систем, і доведеться проводити настройку заново. У самому кінці робіт зніміть стартер. Також можна зняти генератор для полегшення ваги двигуна, якщо ви виробляєте зняття без лебідки.
3
Опуститеся в оглядову яму. У місці кріплення коробки до двигуна ви побачите болти. Приступайте до відкручування їх. В оглядовій ямі ви зможете відвернути тільки два нижніх. В підкапотному просторі також маються ці болти. Вони симетричні розташуванню нижніх, але капелюшок направлена всередину капотного простору. Таким чином, ви легко зможете їх відкрутити.
4
Відкрутіть гайки болтів, які утримують двигун на «подушках». Після того як ви зніміть двигун , ці «подушки» бажано замінити. Тепер двигун можна знімати. Обв'яжіть його тросом або канатом. Опустіть лебідку якнайменше до двигуна. Зачепите трос за лебідку. Не допускайте сильного провиса троса. Тепер можна піднімати двигун . Як тільки ви почнете це робити, відіпхніть двигун з коробки. Зробити це можна за допомогою руху піднесеного двигуна в сторону, протилежну коробки. Як тільки він вискочить з неї, можете продовжити підняття. При постановці двигуна на місце вам потрібно буде потрапити в коробку передач.