Як грати перебором на гітарі.

Якщо займалися грою на гітарі, напевно ви чули слово «перебір», коли гітарист грає, по черзі смикаючи струни. Професійне його назва - арпеджіо (arpeggio).
Інструкція
1
Назва цієї дії походить від італійського слова arpa (арфа). Перебір є способом виконання акордів на струнних інструментах і фортепіано, коли звуки акорду слідують не одночасно, в унісон, а по черзі. Зазвичай перебір позначається хвилеподібною рисою перед акордом або дугою.
2
Акорди, зіграні перебором, нерідко називають «ламаними» або ж розбитими. Перебір широко використовувався в фортепіанному виконанні 1700-х років. Знаменитий в той час композитор, а також співак і клавесиніст з Венеції Доменіко Альберти використав цей прийом як акомпанемент до басу. Цей вид виконання згодом отримав особливу назву «баси Альберти».
3
Ось як виглядає перебір на гітарі: лівою рукою притискаються потрібні струни на гитарном грифі, утворюючи цим самим акорд (для довідки: акордом називається поєднання 3-х або більше різнойменних звуків, які звучать одночасно або практично одночасно). А правою рукою перебираються струни в бажаної послідовності.
Корисна порада
Запам'ятайте, що при виконанні перебору великий палець може затискати тільки басові струни, вказівний - тільки 3-ю, середній - 2-ю і мізинець - 1-ю, відповідно. Опанувати перебором нескладно, головне - щоб пальці були гнучкими і рухливими.