Як лікувати шийно-грудний остеохондроз.

Шейно-грудної остеохондроз відноситься до серйозних захворювань, при яких руйнується губчаста тканина кістки хребта. Найчастіше проявляється у віці від 30-50 років. Захворювання може розвиватися кілька років і закінчитися інвалідністю.
Інструкція
1
Для успішного лікування ви повинні повністю змінити звичний вам спосіб життя. Необхідно рухатися, якомога більше. Спати на низькій подушці. Ніяких пухових перин - купите жорсткий матрац (краще ортопедичний). Уникайте фізичного навантаження, яка приносить вам відчуття дискомфорту.
2
Займіться лікувальною фізкультурою. Мета вправ полягає в тому, щоб знизити больовий синдром, супроводжуючий захворювання, поліпшити кровообіг і зміцнити м'язи. ЛФК є одним з основних методів консервативного лікування. Якщо вам її рекомендували, намагайтеся не пропускати занять. Найкраще, якщо фахівець розробить для вас індивідуальний комплекс фізичних навантажень. Займатися слід кожен день, приблизно в один і той же час. Але лише за відсутності болю.
3
Ще одним методом лікування є фізіотерапія з використанням струмів низької частоти, ультразвуку, лазера, магнітних полів. Ви можете скористатися цими процедурами для зменшення больового синдрому.
4
Пройдіть курс лікування масажем. Добре виконаний масаж зменшує напругу м'язів, знімає болі, посилює кровообіг. Якщо є така можливість, зверніться до мануального терапевта. Лікування хребта за допомогою рук набуло широкого поширення і показало високу ефективність.
5
Витягування хребта. Врахуйте, що подібне лікування має проводитися на спеціальному обладнанні при індивідуально розроблених навантаженнях. Направлено на відновлення правильної форми хребетного стовпа і збільшення простору між хребцями.
6
Практикуйте рефлексотерапію. Впливаючи на певні точки розташовані на тілі людини, ви можете зняти больовий синдром, поліпшити сон, відновити нервову систему.
Зверніть увагу
Медикаментозне лікування проводиться тільки в період загострення. Врахуйте, що тривалість лікування індивідуальна для кожного хворого і залежить від ступеня тяжкості захворювання. При важкій формі показано оперативне втручання. При консервативному лікуванні можливе посилення болю. Тому лікування залежить і від того, як поводиться пацієнт. Проявіть завзятість і терпіння. Для того щоб позбутися від проблеми, вам знадобиться сильна воля.