Як побачити ip адресу.

Перед користувачем інтернету іноді виникає необхідність побачити IP- адресу - свій власний, віддаленого сервера, відправника електронного поштового повідомлення. Зробити це можна різними способами.
Інструкція
1
Щоб побачити власний IP- адресу всередині локальної мережі, введіть в консолі команду: ifconfig (для Linux); ipconfig/All (для Winodws).
2
Щоб побачити той IP- адресу , під яким ваша машина представляється серверам в інтернеті, перейдіть на наступний сайт: http://2ip.ru/Учтіте, що деякі мережі побудовані таким чином, що під одним і тим же зовнішнім IP- адресу ом може працювати одночасно безліч комп'ютерів та інших пристроїв.
3
Якщо ви хочете дізнатися IP- адресу того чи іншого сервера за його доменному імені, використовуйте команду, яка в Linux і Windows записується однаково: ping domainn.ameОдновременно ви дізнаєтеся, чи відповідає сервер.
4
Для визначення IP- адресу ов всіх проміжних вузлів, через які проходить ваш запит до сервера, використовуйте його доменне ім'я в якості аргументу до команди traceroute (в Linux) або tracert (Windows) .
5
Якщо ви бажаєте дізнатися IP- адресу відправника електронного поштового повідомлення, відкрийте повідомлення через веб-інтерфейс поштової служби. Використовуєте стандартну, а не WAP- або PDA-версію цього інтерфейсу. Знайдіть у меню пункт, відповідний отриманню додаткової інформації про лист. У ньому ви дізнаєтеся, з якого IP- адресу а воно відправлено, а також кілька адресу ов, через які воно переміщалося в напрямку вашого поштового сервера.
6
Візьміть до відома, що можливість дізнатися IP- адресу користувача ICQ в даний час заблокована. Ви не зможете цього зробити, яким би клієнтом ви не користувалися. Виняток становить випадок, коли ваш співрозмовник використовує клієнт Miranda і сам дозволив іншим дізнаватися свій IP- адресу . У більшості випадків відповідний рядок буде розташована в інформації про користувача.
7
Якщо ви є адміністратором або, в деяких випадках, і модератором того чи іншого форуму, IP- адресу а авторів повідомлень будуть відображатися поруч з їх текстами. Користувачів, які відправляють образливі або аналогічні повідомлення під різними ніками, але з однією і тією ж машини, блокуйте по IP- адресу ам (як це зробити, залежить від програмного забезпечення форуму).
Ви, мабуть, пам'ятаєте, що в перший раз, коли вам проводили інтернет, всі налаштування проводили кваліфіковані фахівці. І потім, при виникненні будь-яких проблем ви змушені були дзвонить в службу техпідтримки. Але давайте розберемося - чи дійсно так складно стежити за своїми мережевими пристроями самим?
Інструкція
1
Розберемо принципи управління мережа ю на прикладі операційної системи Windows XP.Все необхідні дані ми зможемо отримати за допомогою використання панелі управління. Зайдіть в меню «Пуск» - «Панель управління» - «Сетвевие підключення». Перед вами відкриється вікно, де будуть відображені всі мережеві підключення, налаштовані на вашому комп'ютері.
2
У нашому випадку ми маємо справу не тільки з фізично існуючими підключеннями (настройка здійснюється безпосередньо для мережевої карти), але також і з віртуальним VPN-з'єднанням, що дозволяє пересилати дані по захищеному каналу. Пам'ятайте, що типів підключень може бути багато, тут все залежить від провайдера. Тому буде логічним розглядати тільки взаємодія з реально підключеними мережевими платами.
3
Отже, виберіть цікавить вас підключення, клацніть по ньому правою кнопкою миші, викликавши контекстне меню. У меню виберіть пункт «Властивості». Ви побачите вікно, схоже на те, що представлено на малюнку.
4
Якщо ви хочете перевірити настройки IP-адреси, адреса інтернет-шлюзу, DNS-сервер та інше, в списку під назвою «Компоненти, що використовуються цим підключенням», виберіть пункт «Протокол Інтернету (TCP/IP)».
5
Далі натисніть на кнопку «Властивості», після чого ви побачите екран, що відображає налаштування вашого IP-адреси, шлюзу і інших характеристик (врахуйте, що якщо у вас встановлений роутер, то ці налаштування необхідно дивитися в панелі управління роутером, а в рамках даного екрану будуть встановлені галочки «Отримати IP-адресу автоматично» і, швидше за все, галочка «Отримати адресу DNS-сервера автоматично»).
6
Якщо ж ми повернемося в попереднє вікно, то натиснувши на кнопку «Налаштувати», то ми отримаємо доступ до налаштувань безпосередньо мережевої плати.
7
Хоч в більшості випадків нам зовсім не потрібні ці налаштування, все ж розглянемо випадок, коли нам необхідно буде змінити mac-адресу нашої картки. Для цього в даному вікні знайдіть вкладку «Додатково», на якій в списку знайдіть значення "Network address", і у вікні для введення можна буде вказати своє значення.
8
Все вищезазначене можна також дізнатися і без використання панелі управління, скориставшись командним рядком.
9
Для того щоб дізнатися поточні налаштування мережі, виберіть меню «Пуск» - «Виконати» - у вікні для введення наберіть текст "cmd", після чого натисніть Enter. Ви побачите чорне вікно з білими буквами - це і є командний рядок (на прикладі букви зелені - це легко можна поправити в налаштуваннях командного рядка, клацнувши правою кнопкою миші по шапці вікна з рядком і вибравши пункт «Властивості»).
10
Тепер використовуйте команду "ipconfig/all" та натисніть на Enter, після чого ви побачите екран, подібний до того, що наведений на картинці. Тут є і IP-адресу і шлюз і MAC-адресу і т.д.