Як прибрати подряпину з паркету.

Від підлогового покриття багато в чому залежать привабливість і комфортність інтер'єру будь-якого житлового або комерційного приміщення. За його якістю протягом усього часу використання необхідно ретельно стежити і, в разі виникнення тріщин або подряпин, оперативно їх усувати.
Інструкція
1
На даний момент найпопулярнішими підлоговими покриттями є ламінат і паркет. Кожен з них має свої переваги і недоліки. Природно, якщо ви не хочете сильно витрачатися, то ваш вибір, швидше за все, впаде на лінолеум, так як за співвідношенням ціна/якість він є, мабуть, найбільш прийнятним варіантом. Однак паркет і ламінат вважаються більш солідними і респектабельними підлогових покриттів. Вони користуються популярністю у добре забезпечених людей.Еслі ви хочете прибрати подряпину на поверхні паркету, сходіть в будівельний супермаркет і купіть ретушує олівець. Якщо ви не знаєте, як він виглядає, запитайте у продавця, який обов'язково допоможе вам. Підберіть колір олівця таким чином, щоб він добре підходив до загального колірному тону вашого паркету.
2
За допомогою ретушує олівця можна замалювати маленькі подряпини, які, незважаючи на своє розмір, сильно псують привабливість вашого статі. У випадку, якщо старий паркет покритому глибокими подряпинами і тріщинами, то одним тільки ретушує олівцем ви не вирішите проблему. Купуйте шпаклівку, змішайте її з водою і зашпатлюйте нею найбільш глибокі тріщини. Ця процедура здатна реставрувати і повернути красу будь-якого, навіть дуже старому паркету. Прочитайте інструкцію з нанесення шпаклівки на різні типи поверхонь і намагайтеся дотримуватися заздалегідь спланованою послідовності дій. Тоді ви зможете закінчити роботу в максимально стислі терміни.
3
Зверніться по допомогу до близьким і друзям, які знайомі з вирішенням подібних проблем. Вони підкажуть вам, як максимально швидко прибрати подряпини і тріщини будь-якої глибини. Купуйте тільки якісну шпаклівку вітчизняного виробництва. Це дозволить зашпатлевать подряпини, і ваш ламінований паркет буде радувати вас своєю красою і пишністю протягом багатьох років. Завдяки якості сучасних шпаклівок, подряпини і тріщини буквально зникають з поверхні паркету, який ставати рівним і гладким, тобто таким, яким він був відразу після покупки.
Прийнято вважати, що правильно укладений якісний паркет може прослужити 2-3 поколінням власників. І це цілком справедливо. Однак слід пам'ятати, що паркетній підлозі необхідний хороший догляд. Одним з найбільш частих ушкоджень паркету є виникнення подряпин. Існує кілька способів видалення подряпин з паркетної підлоги. Як же прибрати подряпини з паркету ?
Вам знадобиться
 • - воскової олівець або кольоровий віск;
 • - гумовий шпатель;
 • - ганчірка;
 • - волоський горіх;
 • - ремонтний лак;
 • - ретушує олівець;
 • - наждачний папір;
 • - шпаклівка для паркету;
 • - лак для паркету;
 • - йод;
 • - щітка.
Інструкція
1
Підберіть спеціальний воскової олівець або кольоровий віск, що співпадає за кольором з вашим паркетом. Акуратно розтопіть віск. Для цього можна скористатися мікрохвильовою піччю або духовкою. Нанесіть розм'якшений віск на подряпину. Ретельно розрівняйте поверхню і приберіть надлишки воску за допомогою гумового шпателя. Відполіруйте поверхню м'якою ганчіркою.
2
Візьміть молодий волоський горіх і розколіть його шкаралупу. Акуратно витягніть серцевину і натріть їй подряпину. Деревина в обробленому місці потемніє. Слід пам'ятати, що даний спосіб підходить тільки для неглибоких подряпин.
3
Використовуйте спеціальний ремонтний лак. Ретельно очистіть поверхню паркету і нанесіть лак, узгоджуючи з рекомендаціями виробника. Дайте йому просохнути.
4
Придбайте спеціальний ретушує олівець для паркету . Акуратно зафарбуйте подряпину з його допомогою.
5
Для видалення глибоких подряпин на паркетній підлоговому покритті рекомендується скористатися спеціальною шпаклівкою, що збігається за кольором з вашою паркетною дошкою. Нанесіть шпаклівку за допомогою шпателя. Приберіть надлишки і дочекайтеся повного висихання. Акуратно відшліфуйте відремонтовану ділянку за допомогою наждачного паперу. Ретельно видаліть весь пил, використовуючи чисту м'яку ганчірку. Покрийте шаром лаку або воску.
6
Для того щоб закамуфлювати дрібні подряпини на паркеті можна скористатися звичайним йодом. Приготуйте слабкий йодний розчин. Нанесіть його на поверхню подряпини за допомогою щітки. Даний спосіб рекомендований переважно для паркетної дошки з горіха, дуба або червоного дерева.
7
Для видалення численних і глибоких подряпин з паркетної підлоги рекомендується застосовувати тонку шліфовку. Відшліфуйте пошкоджену ділянку паркету за допомогою плоскошліфувальної машини. Нанесіть новий шар лаку.
Корисна порада
При виборі засобу для ремонту паркету слід віддавати переваги складам, виробленим тією ж фірмою, що й ваша паркетна дошка.