Як знайти об'єм паралелепіпеда.

Паралелепіпед в геометрії - це тривимірне число, яке сформовано шістьма паралелограма. Форму паралелепіпеда можна зустріти скрізь, її має більшість сучасних об'єктів. Так, наприклад, готелі і житлові будинки, кімнати і басейни і т.д. Володіють такою формою і багато промислових деталі, саме тому часто виникає задача знаходження обсягу даної фігури.
Інструкція
1
Вивчіть візуально паралелепіпед і ознайомтеся з визначенням даної фігури. Це можна зробити, відкривши підручник геометрії. Ця фігура являє собою призму. Підставою цієї призми служить паралелограм. Паралелепіпед має межі в кількості шести штук, які є паралелограма.
2
Однак існує і другий вид паралелепіпедів, в якому всі грані прямокутні, а бічні розташовані перпендикулярно до основи. Такий паралелепіпед називається прямокутним. Слід знати, що протилежні сторони паралелепіпеда рівні між собою, а також ця фігура має діагоналі, пересічні в одній точці, яка ділить їх навпіл.
3
Визначтеся, обсяг, якого паралелепіпеда (звичайного або прямокутного) вам слід дізнатися.
4
Якщо паралелепіпед звичайний (в основі лежить паралелограм). Дізнайтеся площа основи і висоту своєї фігури. Обчисліть об'єм паралелепіпеда за формулою V = S * H, де S в цій формулі - площа підстави, а Н - це висота паралелепіпеда . Як правило, висотою паралелепіпеда виступає бічне ребро фігури.
5
Крім зазначеного способу, дізнатися обсяг паралелепіпеда можна і наступним чином. Дізнайтеся площу. Для цього зробіть обчислення за вказаною нижче формулою S = a * h, де h в такій формулі - висота фігури, а - довжина підстави паралелограма.
6
Знайдіть об'єм паралелепіпеда за формулою V = a * hp * H, де р у формулі - периметр підстави фігури. Якщо вам в задачі дано прямокутний паралелепіпед, то обсяг ви можете знайти за такою ж формулою: V = S * H.
7
Однак площа підстави фігури буде знаходитися наступним чином: S = a * b, де a і b у формулі - це сторони прямокутника і відповідно ребра паралелепіпеда . Знайдіть об'єм фігури за формулою V = a * b * H.