Як знайти дріб.

Число, яке складається з однієї або багатьох частин одного цілого, в математиці і суміжних з нею науках прийнято називати дробом . Частини одиниці іменують частками. Загальне число часток в одиниці - це знаменник дробу, а кількість взятих часткою - її чисельник.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - ручка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Перемножте правильну (записану, як відношення чисельника до знаменника) дріб і натуральне число: чисельник дробу, або ділене, помножте на число і результат запишіть в чисельник (число, яке розташоване над горизонтальною рисою - роздільником дробу). Знаменник (дільник) залишається колишнім.
2
Перемножте змішану (записану, як правильна дріб і ціле число) дріб і натуральне число: помножте цілу частину і чисельник дробу на це число, а знаменник залиште без змін. Змішана дріб є сумою цілої дроби і числа.
3
Перемножте дві дробу між собою: спочатку перемножте між собою числители дробів, і запишіть результат в чисельник, а потім, відповідно, перемножте знаменники і результат запишіть у знаменник.
4
Перемножте між собою змішані дроби: спочатку запишіть дробу у вигляді неправильних, в яких модуль чисельника більше модуля знаменника. Для цього помножте на знаменник цілу частину дробу і додайте отриманий добуток до числа в чисельнику. Після перетворення перемножте, відповідно, чисельники і знаменники дробів і запишіть результат у вигляді неправильної дробу.
5
Розділіть одну дріб на іншу: поміняйте місцями чисельник і знаменник у другій дробу - отримаєте зворотний дріб і помножте отриману дріб на першу так, як описано вище.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що поділ на нуль не проводиться, оскільки результатом в такому випадку буде математична невизначеність.
Корисна порада
Скорочуйте дробу при розрахунках до найменшого значення - це дозволить швидше провести обчислення і отримати результат. Отримайте остаточну відповідь, розділивши, якщо це можливо, і чисельник, і знаменник дробу на найбільший спільний дільник.
Уявлення про дробах учні шкіл отримують ще на початковому етапі навчання. Не забувають про дроби і в старших класах, але обчислювати їх дозволяється на калькуляторі, а тому забувається сам принцип виникнення дробу. На практиці вирішувати завдання за допомогою основного властивості дробів простіше, ніж навмання набирати кнопки на калькуляторі
Вам знадобиться
  • - Підручник математики за п'яте клас.
Інструкція
1
Отже, давайте розберемося, з визначенням частини від цілого. Для цього зробіть малюнок квадрата або прямокутника, найкраще на аркуші в клітинку. Розділіть квадрат по клітинках, це будуть частки, рівні частини одного целого.Дробі бувають різними, наприклад, звичайні - 1/2, 3/7, 1/4, змішані - 1?, 2? 5? , Десяткові дроби - 0,25, 0,5, 0,7.
2
Все дробу залежать від основного властивості дробів - дріб не зміниться, якщо чисельник і знаменник збільшити або зменшити на одне і те ж число. Дотримуйтесь цього правилу, використовуйте в задачах скорочені дробу, вирішуйте завдання без калькулятора.
3
Дроби можна переводити з одного виду в інший. Наприклад, дріб 25/100 можна записати як 0,25. Дріб можна скоротити, вийде?. Буває, що десяткову дріб не потрібно скорочувати. Наприклад, 0,3 так і залишиться 3/10 - ця дріб не скорочується. Але врахуйте, не всі звичайні дроби можна представити у вигляді десяткових. Чи не знайти десяткову дріб з 1/3, 6/7, 1/7, і таких не переказуються дробів багато.
4
Спробуйте знайти десяткову дріб з 3/20. Для початку розкладіть знаменник цього дробу на прості множники, наприклад 5 * 2 * 2. Запишіть приклад так: 3/20 = 3/20 * 5/5 = 15/100 = 0,15.Такім чином, щоб знайти десяткову дріб, розкладіть знаменник звичайного дробу на множники, зрівняйте кількість п'ятірок і двійок, виберіть єдиний множник. Закріпіть знання - знайдіть десяткову дріб з 3/50. Розкладіть знаменник на множники 50 = 2 * 5 * 5, значить, двійку потрібно представляти у вигляді дробу 2/2. 3/50 * 2/2 = 6/100 = 0,06.
5
Щоб знайти десяткову дріб з звичайного дробу розділіть її чисельник на знаменник. Наприклад, візьміть 5/8, розділіть 5 на 8, отримаєте 0,625. Десяткова дріб може бути нескінченною. Наприклад, 18/7 в точну десяткову дріб перетворити не можна, тому що якщо 18 розділити на сім вийде нескінченне число.
Зверніть увагу
Нескінченні дробу можна округлити, але це значення буде не точним.
Корисна порада
Якщо ви задумалися над вирішенням прикладу зі змішаними дробами - (3/4 + 0,5) * (1 1/5-0,7). Знайдіть десяткові дроби з? -0,75 І з 1 1/5 -1,2, вирішите приклад, використовуючи десяткові дроби.