Як вирішувати завдання з кримінального права.

Дуже важливим для сучасної людини є вміння розбиратися в тонкощах нормативно-правових актів. Щоб відстояти свої права, необов'язково бути юристом. Тому в навчальних закладах при вивченні правових дисциплін приділяється особлива увага вирішенню завдань.
Вам знадобиться
  • - Кримінальний кодекс РФ з коментарями;
  • - ручка,
  • - папір.
Інструкція
1
Щоб навчитися вирішувати завдання по кримінальній праву , в першу чергу підберіть необхідну для роботи літературу. Вам знадобиться Кримінальний кодекс Російської Федерації і коментарі до нього. Також можна скористатися автоматизованою правовою системою «Гарант» або «Консультант Плюс».
2
У рішенні будь завдання з правової дисципліни має бути дана повний юридичний аналіз і зроблені відповідні висновки. Складіть план відповіді на поставлене питання. У загальному вигляді алгоритм розбору завдання по кримінальній праву повинен включати в себе: - визначення статті Кримінального кодексу, під яку підпадають дії злочинця; - встановлення об'єкта правопорушення; - виявлення об'єктивної і суб'єктивної сторін правопорушення; - розкриття суб'єкта правопорушення; - складання висновків за результатами юридичного аналізу умови завдання .
3
Щоб знайти статтю Кримінального кодексу, потрібно звернутися до особливої його частини. Подивіться уважно зміст, виберіть відповідну назву і відкрийте текст статті, щоб переконатися в правильності вибору.
4
Виділіть об'єкт злочину. До таких належать громадський порядок і безпеку, людина, її права і свободи, власність і т.п. Глави в особливій частині кодексу діляться саме за цим принципом.
5
Далі необхідно виділити об'єктивні та суб'єктивні сторони злочину. До об'єктивних проявів відносять зовнішні, доступні для спостереження з боку прояви (дія або бездіяльність, наслідки, причинний зв'язок між злочином і наслідками, спосіб, місце, час, засоби і знаряддя вчинення правопорушення, обстановка), до суб'єктивних - внутрішні (особливості провини, мотив і мета, емоційний стан).
6
Охарактеризуйте суб'єкт злочину. До ознак суб'єкта належать стать, вік, осудність і т.п.
7
Зробіть висновки про винність або невинність особи, вкажіть, яку відповідальність повинен понести суб'єкт злочину.