Як прибрати перешкоди мікрофона.

При роботі з мікрофонами користувачу нерідко доводиться стикатися з різного роду перешкодами. Усунути такі перешкоди можна лише в тому випадку, якщо відома причина їх виникнення.
Інструкція
1
Визначте причину перешкод за їх характером. Сильне шипіння при записі на відкритому повітрі може бути викликане впливом на мікрофон вітру. Всякого роду тріск, що виникає при переміщень мікрофона, виникає при обривах і замиканнях проводів. Наявність в сигналі, крім голосу, сторонніх шумів (шуму машин, голосів людей, що знаходяться далеко від мікрофона), говорить про неправильно обраної діаграмі спрямованості. Нарешті, гул, частота якого залежить від відстані між мікрофоном і колонками - наслідок акустичного зворотного зв'язку.
2
Для захисту мікрофона від вітру використовуйте спеціальний ковпачок, який так і називається - вітрозахисний. Він може входити в комплект поставки приладу, а якщо його немає, просто обмотайте його кількома шарами поролону сумарною товщиною близько 10 міліметрів.
3
При наявності тріска спробуйте знайти, при перегибании якого саме ділянки кабелю він виникає. Там і розташоване періодично виникає коротке замикання або обрив. Усуньте його.
4
Для того щоб мікрофон був чутливим тільки до голосу мовця, але не до сторонніх шумів, змініть його на інший, що володіє вузькою діаграмою спрямованості. Хороші результати дають диференціальні мікрофони ДЕМ і ДЕМШ, які не чутливі до звуків, однаково впливає на мембрану з обох сторін. В особливо галасливій обстановці разом мікрофона використовуйте ларингофон.
5
Для усунення акустичного зворотного зв'язку також можна використовувати диференційний мікрофон або ларингофон. Але вони рідко бувають електретними, а значить для роботи спільно з комп'ютером таке рішення непридатне. Непогані результати в цьому випадку може дати п'єзоелектричний ларингофон, що розвиває напруги достатньої амплітуди. Він повинен бути в обов'язковому порядку добре електрично ізольований від шиї. При використанні звичайного мікрофона спробуйте зменшити гучність колонок або розташувати прилад подалі від них. Нарешті, радикальним рішенням є використання під час запису або виконання під караоке замість колонок навушників.
При звукозапису дуже важлива якість мікрофонного тракту. Будь-який небажаний шум при обробці, зведенні та мастерингу обов'язково «вилізе» в міксі і буде відмінно чути, що знизить якість фонограми і зіпсує враження від її прослуховування.
Вам знадобиться
  • Мікрофон, кабель, комп'ютер з аудіоплатой, програмне забезпечення для шумозаглушення, пристрої для шумозаглушення.
Інструкція
1
Шум в приміщенні може викликати появу небажаних шумів і у фонограмі. Особливо це помітно при використанні конденсаторних мікрофонів широкої спрямованості або завищення чутливості мікрофонного входу. Якщо в першому випадку доведеться як слід заглушити приміщення, покривши його звуковбирними поверхнями, то в другому достатньо буде знизити чутливість мікрофонного входу.
2
Якщо однорідний шум при записі мікрофонного сигналу викликаний обладнанням (комп'ютерами, кондиціонерами) або неякісної звукоізоляцією приміщення (особливо при домашньої звукозапису) і усунути його до найближчої записи не представляється можливим, можна використовувати нойс-гейт, або цифровий алгоритм шумозаглушення.
3
Нойс-гейт - це пристрій, перериває сигнал у випадку, якщо його рівень нижче заданого. Як правило, рівень шуму набагато нижче рівня корисного сигналу. Всі звуки, які помітно тихіше корисного сигналу (звуку з гітарного або клавішного підсилювача, барабанів та інших потужних джерел), як би відсікаються при включенні гейта. Під час проходження через гейт гучного звуку гейт вимикається, але шум маскується корисним сигналом. Пороговий рівень відбудовується вручну. Таким чином можна домогтися відсутності просочування шумів в запис.
4
При записи більш тихих джерел звуку (вокал, акустична гітара, скрипка і т. П.) Можна скористатися одним з цифрових алгоритмів шумозаглушення. У випадку з великими професійними студіями ці алгоритми реалізуються за допомогою дорогих цифрових пристроїв, в домашній же студії можна скористатися звичайним комп'ютером і тим або іншим плагіном для адаптивного шумозаглушення або шумозаглушення за шаблоном. І той, і інший алгоритми мають більші можливості для налаштування параметрів шумозаглушення і, як правило, мають опцію, що дозволяє прослуховувати як сигнал після очищення, так і відсічений шум. Якщо в шум, віддалений з фонограми, просочується корисний сигнал, настройки можна поміняти.
Зверніть увагу
Шум мікрофона може бути викликаний декількома причинами: низькоякісний або несправний мікрофон, несправний мікрофонний шнур, неправильне або погане з'єднання мікрофона з кабелем або кабелю з мікрофонним входом, шумне приміщення, занадто високий рівень гучності на мікрофонний вхід або занадто сильне цифрове посилення .
Корисна порада
Шум, викликаний дешевим або бракованим мікрофоном, можна усунути лише заміною приладу. Якщо вимоги до якості сигналу не надто високі, можна спробувати знизити рівень шуму в сигналі за допомогою програм або пристроїв шумоподавленія.Неісправності мікрофонного шнура, як правило, усуваються заміною штекерів, так як це найбільш ненадійна частина мікрофонного тракта.Еслі при пайку мікрофонного шнура допущена помилка і не дотримана полярність проводів, це теж вплине на якість сигналу. При підозрі на неправильну пайку необхідно перевірити полярність і при необхідності виправити її.