Як зняти двигун з ГАЗелі.

Необхідність зняття двигуна виникає при капітальному або іншому складному ремонті силового агрегату, а також при заміні двигуна. Як правило, час проведення капітельного ремонту або заміни двигуна настає при пробігу 200-250 тис.км
Вам знадобиться
  • - оглядова яма або естакада з загальним або переносним освітленням;
  • - вантажопідйомний механізм (лебідка, тельфер, таль), розрахований на вантаж не менше 300 кг.
Інструкція
1
Для зняття двигуна з автомобіля встановіть його на естакаду або оглядову яму. Подбайте про освітлення робочого місця. При знятті двигуна обов'язково використання талі, лебідки або тельфера з вантажопідйомністю не менше 300 кг.
2
Відкрийте капот, відкрутіть кріплять його болти і зніміть його. Зніміть пробку розширювального бачка, відкрийте пробку радіатора і краники на блоці циліндрів і обігрівач, щоб злити охолоджуючу рідину. Для зливу масла з картера, відкрийте пробки зливних отворів. Після зливу масла поставте пробки на місце і затягніть. Зніміть акумулятор.
3
Від'єднайте дроти від котушок запалювання, стартера, генератора, датчиків приладів, датчиків детонації і синхронізації. Зніміть шланги радіатора, водяного насоса і термостата. Від'єднайте провід маси. Відверніть болт кріплення лівої подушки до двигуна.
4
Зніміть шланг повітряного фільтра, кришку і фільтруючий елемент самого повітряного фільтра. Потім зніміть корпус повітряного фільтра, виключивши влучення в двигун гайок і шайб його кріплення. Від'єднайте від карбюратора все троси, тяги, паливопроводи і шланги, закривши патрубки чистими серветками. Від'єднайте шланги обігрівача, шланги вакуумного підсилювача і датчика абсолютного тиску. Від'єднайте шланг фільтра тонкого очищення палива. Відверніть кріплення правої подушки до двигуна.
5
Знявши трос замку капота, зніміть облицювання решітки радіатора. Від'єднайте шланги розширювального бачка. Зніміть радіатор. Зачепите двигун за підйомні вушка і натягніть ланцюга вантажопідйомного пристрою.
6
У кабіні автомобіля зніміть гумовий ущільнювач статі з важеля коробки передач і з ковпака горловини корпусу. Вийміть важіль коробки передач. Отвір закрийте чистою серветкою.
7
Під автомобілем зніміть карданний вал в зборі. Отвір у коробці передач заглушите пробкою. На коробці передач від'єднайте дроти і трос спідометра. Робочий циліндр зчеплення від'єднайте від картера зчеплення. Від'єднайте прийомні труби випускної системи від випускного колектора і від коробки передач. Від'єднайте кріплення задньої опори двигуна до коробки передач, поперечину від лонжеронів автомобіля. Саму поперечину зніміть.
8
За допомогою вантажопідйомного пристрою вийміть двигун в зборі з коробкою передач і зчепленням.