Як відрегулювати клапана на скутері. Регулювання клапанів на скутері.

Регулювання клапанів на чотиритактних скутерах проводиться після перших 500 км пробігу і далі згідно з рекомендаціями виробника. Також вона потрібна для вирішення проблем з пуском двигуна, з набором оборотів, зі дзвінким шумом і з постійно глохнущій двигуном.
Вам знадобиться
  • 1. Плоскогубці.
  • 2. Викрутка хрестова.
  • 3. Ключі.
  • 4. Щуп для регулювання клапанів (0.05 і 0.1 мм)
Інструкція
1
Приготуйте ємності для складання дрібних деталей і кріпильних елементів, щоб запобігти їх втрату. Для зняття сидіння візьміть торцевий ключ на 10 і викрутку. Отвинтите 4 гайки в багажнику: дві збоку від замку сидіння і дві на дні. Отвинтите 2 шурупа під килимком для ніг. Акуратно зніміть сидіння з багажником, щоб відкрити доступ до двигуна.
2
Зніміть пластикове облицювання вентилятора електрогенератора, відкрутивши 2 гайки ключем на 8. Зніміть кришку головки циліндра, відкрутивши 4 болти і 2 гайки кріплення трубки подачі палива. Знайдіть впускні і випускні клапана .
3
На зірочці распредвала знайдіть 3 отвори і розташуйте їх так, щоб поршень виявився у верхній мертвій точці. При цьому велике отвір повинен розташовуватися у видимій частині головки, а два маленьких паралельно площині кріплення кришки головки циліндра.
4
На маховику генератора знайдіть ризику Т, відповідну верхній мертвій точці. Встановіть її навпроти виступу з маркуванням 1. Для цього торцевих ключем обертайте вентилятор генератора за годинниковою стрілкою до досягнення потрібного положення. У положенні поршня у верхній мертвій точці коромисла клапанів перестають рухатися при обертанні вентилятора.
5
Для перевірки зазору вставте щуп 0.05 мм між клапаном впуску і регулювальним болтом. Якщо зазор занадто маленький (щуп не встаючи) або занадто великий, звільніть конрагайку регулювального болта. Обертанням регулювального болта (за допомогою ключа або плоскогубців) за годинниковою стрілкою зменшуйте зазор, проти годинникової - збільшуйте.
6
Для контролю зазору щуп тримайте між клапаном і регулювальним болтом. Досягніть щільної посадки щупа, при якій щуп можна рухати без появи на ньому подряпин. Утримуючи плоскогубцями або ключем регулювальний болт, затягніть контрагайку. Після цього проконтролюйте величину зазору.
7
Аналогічним чином відрегулюйте клапан випуску. Щуп використовуйте 0.1 мм. Врахуйте: доступ до клапана утруднений.
8
Зберіть усі частини в зворотному порядку. Перевірте, щоб нічого не було забуто. Ретельно затягніть всі кріпильні елементи. Дотримуйтесь акуратність при поводженні з пластмасовими деталями, особливо на морозі.
Корисна порада
- Регулювання клапанів проводите на холодному моторе.- Будьте обережні при знятті сидіння, особливо на морозе.- Після регулювання клапанів перевірте настройку карбюратора.- Очистіть двигун від забруднень перед зняттям кришки головки ціліндра.- Не допускайте попадання в двигун сторонніх предметів.