Як зробити маску пап'є-маше.

Ціна карнавальних масок зростає, як тільки наближаються свята. Звичайно, така прикраса надзвичайно радує око, але гаманець надто вже спустошує. Можна зробити маску своїми руками, з пап'є-маше, і результат буде нітрохи не гірше. Ви вб'єте відразу двох зайців - і гроші заощадите, і фантазію проявіть.
Вам знадобиться
  • Скульптурний пластилін, газети, клей ПВА, акрилова фарба, стрічка, ножиці, пензлики
Інструкція
1
Приготуйте основу. Можна взяти стару дешеву пластмасову маску, що залишилася від дитячих ранків. Якщо її немає, формою стане ваше обличчя - не дуже зручно, зате потім маска буде сидіти як влита. Обліпити форму скульптурним пластиліном. Особливу увагу приділяйте області перенісся і скул, виліплює їх якомога ретельніше. Акуратно зніміть готову основу.
2
Порвіть газети на шматочки шириною 2 см. Для першого шару використовуйте смужки длиннее, для інших - дрібніше, щоб точніше повторити форму. Папір для першого шару злегка розмочити водою і нанесіть на основу.
3
Змастіть перший шар клеєм ПВА і викладайте другий. Папір заздалегідь можна розмочити водою або розведеним ПВА. Акуратно розгладжуйте папір (але не надто натискаючи), щоб не залишилося складок або бульбашок повітря. Дайте верствам підсохнути 20 хвилин.
4
Наступні шари наносите на клей ПВА і робіть 15-20-хвилинні паузи через кожні 2 шари. Оптимальна товщина пап'є-маше для маски - 6-8 шарів.
5
Останній шар зробіть з тонкого білого паперу або серветок (їх розмочувати не треба). Залиште маску сушитися при кімнатній температурі на 2 дні.
6
Готову маску зніміть з пластилінової форми і підрівняйте краю ножицями. Зробіть по краях отвори для стрічок і закріпіть їх.
7
Покрийте маску акриловою фарбою. Можна використовувати і звичайну гуаш, але така фарба недовговічна, вона вицвіте і розпливеться від випадкової дії влагі.Базовий колір легше наносити з балончика, а коли він підсохне, намалюйте тонким пензликом візерунки в стилі, який вам подобається і підходить до вашого костюму. Прикрасьте маску пір'ям, мереживом, паєтками.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vxH-2aDUGK4
Корисна порада
Можна не розфарбовувати маску з пап'є-маше, а обтягнути її тканиною, закріпивши краю на звороті супер-клеєм.