Як фотографувати цифровиком.

Сьогодні практично ніхто не фотографує на плівкові фотоапарати, адже цифрові набагато зручніше і простіше у використанні. Проте варто дотримуватися деяких правил при фотографуванні цифровиком .
Інструкція
1
Подивіться, які режими зйомки є на вашому фотоапараті, і виберіть відповідний: портрет, спортивний режим, вечірня зйомка, макро або автоматичний режим.
2
Оберіть об'єкт для зйомки. Пам'ятайте, що коли ви фотографуєте людей, особливо групу з кількох людей, вони повинні знаходитися посередині кадру. Якщо фотографуєте природу, то горизонт повинен розташовуватися чітко паралельно верхньому і нижньому краях знімка. Взагалі, стежте за тим, щоб на будь-якої фотографії дотримувалося рівновагу, якщо сумніваєтеся, то подумки повісьте кадр на стінку. Чи не переважує чи один з його країв?
3
Підберіть відповідне освітлення. Звичайно, найкраще, якщо воно буде природним: сонячний або просто денне світло. Однак якщо ви фотографуєте у приміщенні із закритими вікнами, подбайте про те, щоб по максимуму було включено штучне освітлення, якщо його недостатньо, використовуйте спалах. Особливо стежте за тим, щоб добре були висвітлені особи знаходяться в кадрі людей, щоб не було різких тіней.
4
Якщо ви фотографуєте рухомий об'єкт, тримайте камеру обома руками і ведіть її за об'єктом таким чином, щоб він завжди залишався в кадрі. Зробіть побільше знімків, так як велика ймовірність, що більшість з них вийдуть змазаними.
5
Для того, щоб уникнути розмазаних фотографій, тримайте камеру обома руками і перш, ніж зробити знімок, сфокусуйте об'єктив на те, що знаходиться в кадрі. На більшості цифрових фотоапаратів це робиться наступним чином: натисніть на кнопку спуска не до кінця, а тільки наполовину, і коли об'єкт зйомки стане чітким, завершіть натискання. Натискайте на кнопку плавно, щоб камера не смикнувся.
Зверніть увагу
Не фотографуйте зі спалахом обличчя людей з близької відстані: вони вийдуть засвіченими, а зіниці - червоними.
Корисна порада
Чи не знімайте проти світла, особливо на тлі вікна, якщо хочете, щоб на фотографії були добре видно обличчя людей.Еслі фотографуєте людину не в повний зріст, то «обрізайте» руки і ноги районі суглобів. Наприклад, ніколи не «обрізайте» ноги посередині гомілки.