Як закрити отвір в стіні. Як правильно закласти отвір цеглою.

При переплануванні приміщень іноді потрібно закрити отвір в стіні . Якщо необхідно закласти зайві вікна чи двері, які виходять на вулицю, то буде потрібно цегляна кладка. Усередині приміщень прорізи легко зашиваються гіпсокартоном.
Вам знадобиться
  • 1. Матеріал для закладки отвору - цегла або гіпсокартон.
  • 2. Цементний розчин.
  • 3. Шпаклівка.
  • 4. Грунтовка.
  • 5. Набір інструментів.
Інструкція
1
Зніміть покриття в районі отвору в стіні . Зняти необхідно до основи (бетону чи цегли). Обейте по периметру всю стару штукатурку, ніж зламані буде лінія відбивки, тим краще. На бетон по ширині кладки укладіть гідроізоляцію. Якщо стіни цегляні, то акуратно вибийте в кожному четвертому ряду прорізи на половинку цегли для перев'язки кладки. Вибивайте молотком або перфоратором.
2
Для бетонних стін використовуйте для з'єднання з кладкою спеціальні конектори або цвяхи з закінченням «ластівчин хвіст». Кріпите їх до бічної стіні прорізу за допомогою перфоратора і дюбелів. В якості зв'язки так само можна використовувати шматки арматури, які забивають в отвори, пробиті перфоратором.
3
Замісити цементний розчин і закладіть отвір цеглою. Правильність укладання перевіряйте рівнем і схилом. У кожен четвертий ряд закладайте елементи металевої перетяжки. Якщо перепад між шириною перегородки і стіною великий, то закріпіть на кладці металеву сітку за допомогою перфоратора і дюбелів з шайбами. Сітка значно зміцнить з'єднання штукатурки і стіни.
4
Через 24 години поле кладки можна приступати до грунтовки і штукатурці. Ця процедура виконується в два етапи. Спочатку стіну грунтують, потім штукатурять і залишають до повного висихання.
5
На другому етапі кладеться ще один шар грунтовки і штукатурки, яку наносять врівень зі старої стіною. Ретельно затріть всі шви теркою. Після того як другий шар просохне, ще раз пройдіться по ній теркою, щоб не залишилося ніяких нерівностей. Повторно прогрунтуйте поверхню стіни і обробіть її фінішної шпаклівкою.
6
Дайте верствам добре просохнути і затріть всі нерівності на стіні дрібною металевою шліфувальної сіткою. Після цього можна приступати до опоряджувальних робіт.
7
Якщо отвір знаходиться всередині приміщення, то його можна зашити гіпсокартоном. Для цього виріжте два листа за розміром отвору і закріпіть їх з двох сторін. Щілини між листом і стіною закладіть цементним розчином або ґрунтовкою. Перед оздоблювальними роботами гіпсокартон слід зашпаклювати.
Зверніть увагу
При вибиванні цеглин молотком з зубилом або перфоратором працюйте тільки в захисних окулярах і рукавичках. Надіньте щільний одяг. Розлітаються з великою швидкістю осколки цегли вкрай небезпечні.