Як сформувати ціну на товар.

У будь-якого підприємства є конкретна мета - виробництво і збут своєї продукції. Збут товара передбачає досконале знання ринку, на який виходить виробник. Ціна не повинна відлякувати покупця і разюче відрізнятися від однотипних і рівноцінних за якістю товарів конкурентів. При цьому ціна повинна перекривати витрати виробництва на суму запланованого прибутку, тому ціноутворення - найважливіша частина економічного планування.
Інструкція
1
У ціни товара є певний діапазон, в рамках якого виробник може здійснювати свої цінові «маневри». Нижню межу ціни визначає собівартість товара , верхню - платоспроможний попит. Таким чином, встановлення демпінгової ціни призведе до збитків, а призначення завищеною - до проблем з реалізацією товара . Важливо вибрати оптимальний варіант.
2
Приступаючи до розрахунку ціни на конкретний товар, необхідно пройти декілька кроків: - поставте цілі і завдання ціноутворення; - вивчіть попит на ваш товар на ринку; - оцініть витрати виробництва; - проаналізуйте ціни і якість товарів конкурентів; - виберіть метод ціноутворення; - розрахуйте вихідну ціну товара ; - розгляньте всі додаткові фактори для коригування ціни; - встановіть остаточну ціну товара .
3
З трьох основних методів ціноутворення виберіть найбільш підходящий вам: 1. витратний (в його основі - всі ваші витрати на виробництво і реалізацію продукції); 2. орієнтований на потенційного споживача; 3. орієнтований на конкурентів.
4
Якщо ви віддаєте перевагу основному витратним методом, спочатку розрахуйте сукупні витрати з випуску товара (це сума змінних і постійних витрат) і додайте до них очікуваний прибуток. Отриману суму (грошовий еквівалент очікуваного доходу від реалізації) розділіть на кількість одиниць продукції, що випускається.
5
При визначенні ціни, орієнтованої на споживача, основним критерієм для вас буде адекватна оцінка всіх корисних властивостей вашого товара . Ви повинні по можливості безпомилково припустити, що вигода від використання цих корисних властивостей потенційними споживачами стане для них стійким мотивом придбання товара за встановленою вами ціною.
6
Якщо при формуванні ціни на товар ви орієнтуєтеся на ціну конкурентів, головну увагу зверніть на якість їх товара -аналог. Якщо воно аналогічно вашому, а не перевершує його, ціна встановлюється на рівні, що склався.
7
Оціночними критеріями для порівняння товара можуть служити багато специфічні показники. Наприклад, такі: - функціональні можливості продукту, відповідність його останнім технічним досягненням науки, потребам покупців, тенденціям моди і т.д.; - Надійність; - економічність (економне споживання при використанні товара матеріальних, енергетичних та інших ресурсів); - ергономіка (зручність і простота в експлуатації); - естетичні якості товара ; - екологічні показники; - безпека; - патентна чистота і захист; - відповідність стандартам, уніфікація; - технологічність ремонту; - транспортабельність ; - можливість вторинного використання та способи утилізації; - післяпродажне обслуговування і т.д.
Зверніть увагу
Особлива тема в ціноутворенні - знижки. Їх часто класифікують залежно від принципових орієнтирів продавця: що для нього важливіше - інтенсивний збут продукції (даються особливі, високі знижки на товар) або залучення і утримання покупця (стандартні знижки).
Корисна порада
При оцінці ваших товарів та товарів конкурентів не всі їх характеристики можуть мати кількісне вираження. Використовуйте в такому випадку якісні шкали вимірів: краще - гірше, сильніше - слабше, більше - менше. Можливо введення і проміжних градацій.