Як містити сухопутну черепаху.

На перший погляд може здатися, що доглядати за черепахою особливо не треба: посадив у коробочку, і годуй зрідка. Насправді, догляд за таким особливим тваринам має деякі нюанси, які необхідно знати і дотримуватися.
Інструкція
1
Благополучна життя черепахи починається з її будиночка. Тераріум повинен бути досить просторим, щоб ваш вихованець міг гуляти по ньому. Краще, щоб він був горизонтальний і за розмірами відповідав розмірам його мешканця. У тераріумі має бути темне місце, де черепашка буде ховатися від сонця або від людських очей.
2
Зробіть в тераріумі вентиляцію: краще, щоб одна або дві сторони добре пропускали повітря. Для цього замість скла можна натягнути сітку. Дно зазвичай вистилають грунтом. Це може бути стружка для гризунів, сфагнум, дерен. Не варто використовувати пісок, гальку або тирсу (так як в них відбуваються процеси гниття). Важливо проводити прибирання щодня.
3
Ні в якому разі не можна утримувати черепах на підлозі без тераріуму. Це призводить до розвитку різних захворювань, травм і швидкої смерті. До того ж є ризик не помітити тварина і випадково на нього наступити.
4
Сухопутні черепахи - тварини теплолюбні, тому так необхідно забезпечити їм постійні світло і тепло. Можна встановити лампу прямо над тераріумом і постаратися тримати її включеною якомога частіше.
5
Купати сухопутних черепах необхідно щотижня. Іноді, купаючись, черепашка може почати жадібно пити воду, тому краще напоїти вихованця до водних процедур чистою теплою водою з неглибокої мисочки. Води у ванні не повинно бути багато, і вона не повинна бути гарячою. Слідкуйте, щоб голова черепашки залишалася на поверхні. Щоб панцир це не розм'якшувався його можна змастити оливковою олією. Після купання забезпечте тварині тепло.
6
Черепаха повинна добре харчуватися. Їжа повинна бути збалансована: дрібно нарізані фрукти, овочі і ягоди (переважний яскравий колір корми), вітаміни, мінеральна підгодівля. До того ж в їжу потрібно додавати листя кульбаби, петрушки, конюшини, капусти. Листя можна сприснути водою. Слід додавати черепасі їжу тваринного походження (куряче варене яйце, сир, варена риба, куряче м'ясо, яловичий фарш). Також можна запропонувати дощових черв'яків, коників, уліток.Еслі правильно містити сухопутну черепаху , вона буде довго радувати вас своїм гарним апетитом, красою і здоров'ям.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7B71TazVBZo
Корисна порада
Миска з водою повинна бути постійно доступна.Черепаху бажано вигулювати по одній годині на сонці летом.Еслі корм і підстилка надто м'які, дзьоб і кігті черепахи будуть швидко відростати, і їх потрібно підрізати.