Як сушити дуб.

Досить часто люди стикаються з проблемою, яка полягає в сушінні дубових пиломатеріалів. Справа в тому, що дуб погано піддається процесу сушіння. На цьому матеріалі можуть легко утворитися зовнішні і внутрішні тріщини. Особливо великі труднощі виникають при сушінні Свежераспіленние дубових пиломатеріалів вологістю понад 25%.
Інструкція
1
Украй не рекомендується сушити дуб, який нещодавно розпиляли. Найбезпечніше виробляти сушку тонких матеріалів, які мають вологість від 40% і нижче. У сучасних сушильних установках є програмовані пристрої, які дозволяють підтримувати певну залежність клімату в камері від вологості висушуваного матеріалу.
2
Клімат в звичайній сушильній камері визначається температурою і градієнтом сушки. Також клімат може визначатися температурою «сухого» і «мокрого» термометра. Все залежить від того, який пристрій управління має сушарка. Програми зазвичай використовуються однакові або ж мають схожості.
3
У програмі сушіння можна виділити кілька фаз. Дві фази з них відводяться під сушку. У першій фазі виконується сушка від початкової вологості до 26-30%. Відбувається це при відносно низькій температурі і градієнті. Протягом всієї фази дані показники залишаються незмінними. У другій фазі матеріал сушиться від вологості 26-30% і до кінцевої. Процес виконується при підвищеній температурі і градієнті. Найчастіше він супроводжується зростанням градієнта до кінця сушки. Також бувають випадки, коли із зростанням градієнта зростає також і температур.
4
Сушити дуб не так вже просто. Справа в тому, що відбувається великий розкид вологості по всі поверхні Свежераспіленние матеріалу. Саме тому необхідно правильно виставити датчики вологості, за якими буде вестися управління сушкою. Контролер сушарки за усередненими показниками датчиків вологості буде виконувати перемикання з першої стадії на другу. Перемикання виробляє в той момент, коли вологість буде 26-28%. У цьому випадку дуже велика ймовірність розтріскування частини матеріалу, вологість якого перевищує вказане значення.