Як виміряти висоту над рівнем моря.

Часто в гористій місцевості доводиться потрапляти в умови поганої видимості. Це загрожує тим, що можна ґрунтовно заблукати і піти досить далеко від населених пунктів. Самостійно іноді проблематично точно визначити, куди саме слід йти. Завжди варто пам'ятати, що в даному випадку найважливіше - не збитися з шляху. Саме це збереже вам життя. Так як відстань і напрям в горах є запорукою точного визначення висоти місцевості, варто знати можливість вимірювання висоти над рівнем моря в будь-якій місцевості. Для цього існує спеціальний прилад - альтиметр.
Вам знадобиться
  • - альтиметр.
Інструкція
1
Встановіть альтиметр в режим початку роботи. Перше, що вам варто зробити - це виставити величину атмосферного тиску. Вихідний відлік починається з того тиску, який може бути з імовірністю в 99% в період часу, в який проводиться вимір. Як правило (залежно від погодних умов), це величина коливається від 950 до 1050 мілібар.
2
Відкалібруйте датчик перед проведенням виміру. Для цього вам варто звернути увагу на кнопку з направленою вгору стрілкою. Саме це допоможе безпомилково визначити ті дані, які вам потрібні. Використання підказок при включенні головного меню приладу допоможе вам провести всі виміри й обчислення точно і швидко.
3
Проведіть вимір вихідних параметрів для визначення висоти. При утриманні кнопки Set, яка є у всіх сучасних альтиметр, прилад автоматично переводиться в режим установок. Альтиметр покаже вам температуру повітря і поточний тиск, обчислене на висоті. В такому випадку вам належить зменшити його до норми над рівнем моря. Для цього потрібно використовувати кнопку зі стрілкою і Set, які зможуть відрегулювати потрібну вам величину. Після цього є два варіанти обчислення висоти над рівнем моря. Перший - покрокове зміна, яка виконується вручну шляхом натискання кнопок або в автоматичному режимі.
4
Перейдіть в головне меню. Після збереження проведених установок перейдіть в режим головного меню. На дисплеї відобразяться наступні дані - висота над рівнем моря і поточне атмосферний тиск. Точність сучасних альтиметрів - більше 1 метра.
Зверніть увагу
Уважно ставтеся до калібрування датчика. Її варто проводити стільки разів, скільки замірів висоти над рівнем моря ви будете проводити. Така необхідність постійного регулювання пов'язана з тим, що відхилення тиску за день можуть досягати 5 миллибар, а така помилка може служити причиною разбежки результатів величиною до декількох десятків метрів.
Корисна порада
При використанні альтиметра можна вибрати ту одиницю виміру висоти, яка для вас найбільш зручна. Це можуть бути фути, метри та ін. (В залежності від моделі приладу). Для вибору одиниці виміру варто скористатися кнопкою зі стрілкою. Якщо вам потрібно зберегти отримані після проведення вимірювань дані, скористайтеся режимом збереження - натисніть кнопку зі стрілкою і Set. Альтиметр може працювати в автоматичному режимі і фіксувати зміна даних з інтервалом в 10 секунд.
Уміння визначати висоту власного місця розташування буває необхідно при орієнтуванні в гірських місцевостях, коли видимість недостатня. Щоб виміряти висоту над рівнем моря, потрібен альтиметр з досить простим принципом дії - прилад фіксує зміну висоти при зниженні атмосферного тиску.
Інструкція
1
Візьміть альтиметр. В останні роки в продажу з'явилися наручні легкі альтиметри, які, за досить розумною ціною, пропонуються споживачеві. Багато приладів подібного роду багатофункціональні і можуть виступати в ролі барометра або електронного компаса.
2
Приклад вимірювання висоти над рівнем моря за допомогою багатофункціонального приладу Minox WindWatch pro, що має таку функцію.Пріміте за точку відліку тиск на рівні моря, яке змінюється від 950 до 1050 мілібар залежно від погодних умов.
3
Проведіть калібрування датчика тиску, використовуючи кнопку зі стрілкою на панелі управління, спрямовану вгору. Робіть це кожний раз перед проведенням вимірювань. Особливо потрібна калібрування, коли різниця зміни атмосферного тиску становить до 5 миллибар в день, це відбувається при швидкій зміні погоди, тоді зміна висоти досягає декількох метрів або десятків метрів.
4
Після встановлення висоти над рівнем моря утримуйте кнопку Set протягом 3 секунд, щоб перейти в режим установок. Дані тиску і висоти на екрані приладу стануть блимати, показуючи атмосферний тиск, щодо рівня моря. Використовуйте кнопку Set для зменшення значення, а для збільшення - кнопку зі стрілкою вгору. Щоб вимірювати значення по одному метру, натискайте кнопки кратно, при вимірі значних величин, утримуйте їх довго.
5
Далі перейдіть в основне меню приладу. Він покаже висоту над рівнем моря, час і температуру повітря, актуальні на даний момент. Висота вимірюється з похибкою в 1 м. Все відбувається автоматично з інтервалом у десять секунд.
6
Якщо потрібні метри або фути, натисніть коротко на кнопку зі стрілкою вгору.
7
Якщо потрібно зберегти установки, натисніть одночасно кнопку зі стрілкою і кнопку Set, утримуючи кілька секунд. Дисплей при цьому перейде в режим основного меню, зберігши потрібні установки.