Як шукати в архіві.

Пошук в архівах - заняття захоплююче, трудомістка, вельми витратна за часом. Воно зажадає від вас точності, ретельності, акуратності та дотримання кількох важливих правил.
Інструкція
1
Постарайтеся заздалегідь максимально точно визначити, що саме ви шукаєте і в якому саме архіві . Іноді матеріали, що відносяться до однієї теми, можуть бути розсортовані в різних архівах. Так, наприклад, особистий архів Ф. І. Шаляпіна розкиданий по фондах РДАЛМ, ЛГТМ, ГРМ, ГЦТМ, а матеріали Торгсин, крім фондів Російський державний архів економіки (РГАЕ), можна знайти ще у фондах десятка регіональних архівов.Но тим не менше це ваш перший крок - з'ясувати, в яких архівах знаходяться документи, які вам потрібні.
2
Щоб уникнути плутанини і полегшити, що називається, навігацію, далі вам найкраще скористатися путівниками та довідниками по архівах (вони точно є в довідкових залах бібліотек РАН, великих наукових бібліотеках, а також на порталі «Архіви Росії»). На допомогу також електронні бази даних і системи пошуку по фондам, які є на сайтах архівів.
3
Послідовність архівного пошуку укладається в простий алгоритм: фонд - опис - справа - лист. Справа в тому, що фонд - це основна одиниця зберігання будь-якого архіву. Дещо спрощуючи, фонд - це вся сукупність документів, що відноситься до історичної теми, історичному персонажу, організації і т.д. Пристрій фонду тематичне, і тимчасова рубрикація всередині нього представлена в описах. Опис відсилає вас до сукупності фізично відокремлених одиниць зберігання - делам.Каждое справа - це окремий документ або сукупність документів, поміщених в відокремлену папку або окрему обкладинку. Документи справи мають наскрізну нумерацію по кількості аркушів.
4
Спочатку ви з'ясовуєте, в яких фондах зберігаються потрібні документи. Потім з описів фондів дізнаєтеся, в яких справах вони можуть перебувати. Нарешті, вже в архіві зажадавши потрібні справи, знаходите потрібні вам листи цих документів.