Як налаштувати перемикач велосипеда.

Щоб їзда на велосипеді була комфортною і приносила задоволення, система повинна бути налагоджена й правильно налаштована. Не виняток - система перемикання швидкостей. Чітке перемикання має здійснюватися при будь-яких умовах з плавним переходом.
Інструкція
1
Повну настройку перемикання швидкостей велосипеда необхідно провести в магазині, скориставшись допомогою фахівців. Але у випадках, коли відбувається послаблення натягу троса, ви зможете підлаштувати перемикач самостоятельно.Запомніте, що у обох перемикачів швидкостей велосипеда є по парі обмежувальних болтів, які слід чіпати тільки у виняткових випадках. Ці болти служать для того, щоб ланцюг не злетіла в спиці, і не відбулося перемикання далі тієї шестерні, яка є найменшою.
2
Наприклад, у випадку, коли відсутня перемикання ланцюга на найбільшу шестерінку. Виправити ситуацію можна, злегка викрутивши обмежувальний болт, розташований зверху. Оскільки на них відсутні позначення, вам доведеться самостійно простежити зсув перемикача. Для цього присядьте позаду велосипеда навпочіпки так, щоб бачити колеса розташованими на одній лінії, і починайте повільно повертати болт. При цьому вам повинно бути видно, куди зміщується перемикач.
3
Щоб виконати підстроювання заднього перемикача, встановіть ланцюг на найбільшу з шестерень. Обертаючи педалі, за допомогою манетки переведіть ланцюг на другий шестерінку. Натяг сорочки троса слід послабити, якщо ланцюг перескочить відразу на третю шестірню. Для цього проверніть пластмасову бобишку в місці підходу троса до перемикача на 1/8 обороту за годинниковою стрілкою.
4
Якщо ж ланцюг, навпаки, не перескакує на другому шестерінку, тросик потрібно натягнути сильніше, викручуючи бобишку. Потім ланцюг слід поставити ззаду на другу шестерінку. Викручувати бобишку слід повільно, обертаючи педалі. Як тільки ви помітите, що ланцюг зараз зіскочить на третю шестірню, бобишку вкрутите назад на 1/8 обороту або трохи менше, поки не зникне характерний шум.
На сучасних велосипедах змонтовані досить складні механізми перемикання передач для більш раціонального розподілу зусилля. Регулювання може вироблятися тросом прямо на ходу, але з часом навіть самі надійні торси розтягуються і для нормальної роботи велосипеда потрібно перенастроювати задній перемикач .
Вам знадобиться
  • Набір викруток, шестигранник, пасатижі.
Інструкція
1
Очистіть від бруду перемикач , ролики, натягує ланцюг. Ланцюг змастіть. До речі, іноді після проведення цієї нехитрої процедури перемикач знову починає працювати нормально. Якщо цього не сталося, встановіть ланцюга на найменші зірочки як спереду, так і ззаду.
2
Провертайте барабан натягу троса за годинниковою стрілкою до упору. Таким же чином вступите з барабаном на манетке. Послабте гвинт кріплення троса за допомогою шестигранника. Огляньте трос - якщо він розплела, замініть його, обов'язково змастіть трос. Стати ззаду велосипеда і, провертаючи регулювальний гвинт Н, сумістите ролики натяжителя з найменшою зірочкою, так, щоб вони знаходилися на одній прямій. Підніміть колесо і покрутіть педалі. Ланцюг повинна працювати безшумно і не перескакувати на інші зірочки.
3
Встановіть трос назад. Простягніть його під гвинт однією рукою, а другий затягніть кріплення. Виверніть регулювальний гвинт L і, обертаючи педалі, переведіть манетку на першу передачу. Для цього ланцюг повинна стояти на найбільшій задньої і найменшою передній зірочках. При цьому будьте обережні - якщо ланцюг перескочить зірочку і потрапить в спиці, вийняти її звідти буде дуже не просто. Провертайте гвинт L, поки ролики натяжителя не опиняться на одній лінії з найбільшою зірочкою. Якщо є натяжітель ланцюга, перейдіть його регулювальний гвинт так, щоб ролик стояв від зірочки на відстані близько 5 мм.
4
Після цього перекажіть ланцюг на малу зірочку і перевірте натягнення. Ролик ні в якому разі не повинен зачіпати звездочку.Проверьте, як працює відрегульований задній перемикач . Для цього просто проедьтесь на велосипеді. Якщо перемикання передач виробляється туго, трохи проверніть проти годинникової стрілки барабан натягу троса.