Як почати комерційну пропозицію.

Комерційне пропозиція - перше, що отримують від вас клієнти та партнери. Саме по ньому вони судитимуть, коштувати довіряти вашої організації та співпрацювати з нею.
Інструкція
1
Комерційне пропозиція складайте на фірмовому бланку вашої компанії навіть в тому випадку, якщо ви робите його електронною поштою. Вставте в оформлення логотип і контактні телефони офісу, де ви знаходитесь.
2
Починайте комерційне пропозиція зі слова «Шановний». Обов'язково звертайтеся до людини по імені та по батькові. Персоніфіковане лист приверне набагато більше уваги одержувача, ніж узагальнене «Здрастуйте».
3
Потім подумайте, що може зачепити потенційного партнера. Саме перший абзац, початок комерційної пропозиції, найважливіший. Якщо він не викличе інтересу, людина просто, чи не дочитавши листа, відправить його в папку «Видалені». Почніть повідомлення з вигоди, яку обіцяє співпрацю з вами. Для кожної компанії вона своя. Витратьте трохи часу і з'ясуйте, що на сьогоднішній момент важливо для тієї чи іншої організації.
4
Не використовуйте банальних загальних фраз і понять: ділове співробітництво, взаємовигідне спілкування, перспективне пропозиція . Саме з них найчастіше починаються листи з рекламної розсилки (спаму).
5
Розкажіть на початку листа, які проблеми вирішить для клієнта співпрацю з вашою компанією, від якої головного болю позбавить. Наприклад, якщо ви є рекламним агентством повного циклу, а організація бере участь у виставках, домовтеся про те, що всі етапи підготовки ви берете на себе. Це позбавить партнера від необхідності укладати і підписувати складні контракти на оренду місця, покупку і збірку стенда, дозволить всі його складності з приводу оформлення робочого місця, завезення сувенірної продукції та роздаткових матеріалів. Набравши групу фірм, які беруть участь в одному виставковому заході, ви зможете попросити у організаторів хорошу знижку на оренду, а також заощадити на доставці матеріалів (все можна привезти на одній вантажній машині). Тим самим ви створите «вилку» в ціні, за рахунок якої участь компанії у виставці буде їй коштувати практично стільки ж, як і при самостійній організації. І таких прикладів можна навести дуже багато - для кожного сегмента ринку існують свої можливості.
6
Після опису вигод від співпраці з вами переходите до розповіді про компанію, контактними даними і т.д. Відправивши лист, незайвим буде наступного дня здзвонитися з потенційним партнером і нагадати про себе. Це ще раз акцентує його увагу на вашому реченні.
Відомим є факт, що дві пропозиції по ціною , складені менеджерами з двох різних організацій, можуть отримати абсолютно протилежну віддачу. Тому мистецтво написання цінової пропозиції є одним з основних складових вашого комерційного успіху.
Інструкція
1
Добре обміркуйте, які саме товари чи послуги можуть знадобитися адресату. У вашому ціновій пропозиції ви повинні максимально прорахувати фінансові можливості замовника, а отже, і передбачувані розміри знижки (на випадок якщо клієнт поцікавиться цим аспектом), а також способи оплати товару або послуги. Кращі менеджери з продажу радять уявити себе на місці потенційного клієнта - чому саме ваша ціна і умови повинні зацікавити його? Дозвольте адресату цінової пропозиції відчути, що ви розумієте його можливі труднощі і відмінно уявляєте спосіб їх вирішення.
2
Запам'ятайте основне - ваше цінове пропозиція повинно містити щось зовсім унікальне - те, що не зможуть запропонувати ваші конкуренти. Це допоможе залучити до нього додаткову увагу. Таким фактором може стати знижка при замовленні великих обсягів продукції або більш зручний спосіб оплати, ніж був запропонований іншими організаціями.
3
Вживайте в ціновій пропозиції займенник «ви» частіше, ніж «ми». Цей психологічний прийом допоможе клієнту відчути, що він практично вже є володарем товару або послуги, дозволить відчути свою винятковість від отримання знижки.
4
Обмовите конкретні терміни, протягом яких буде діяти ваше цінове пропозиція. Дослідження показують, що мозок сприймає інформацію як керівництво до дії тільки протягом перших 72 годин. Потім нова інформація витісняє стару, і ймовірність повернення до вашої пропозиції по ціною значно знижується.
5
Цінове пропозиція не повинно залишати жодної неясності з приводу того, що потрібно від клієнта. Вкажіть ваші контакти, за якими адресат зможе з вами зв'язатися.