Як зробити піч-кам'янку самому.

Головним елементом практично в будь-якій лазні є піч-кам'янка . Саме з її допомогою виконується опалення приміщення і нагрівання води для миття. До такої печі завжди пред'являється багато вимог. Вона повинна мати невисоку вартість, бути економічною і займати мало місця.
Інструкція
1
Печі-кам'янки по режиму роботи ділять на печі постійної дії і періодичного. Перший тип має мінімальну товщину стінок. Також в таку піч поміщається мінімальна кількість каменів. Нагрівання її відбувається за рахунок електрики або рідкого палива. Також у них є автоматичний контроль і регулювання. Піч періодичної дії має товсті стіни. В неї можна укладати великі камені. При інтенсивній топці камені в нижній частині можуть нагрітися до 1000 градусів. Рекомендованим паливом для неї виступають дрова. Не потрібно використовувати вугілля, так як він може створити дуже високу температуру, яка призводить до руйнування кладки печі.
2
Кращим паливом є тверді листяні породи дерев. Для нагріву каменів зазвичай використовуються березові поліна. Однак після тривалого застосування березових дров відбувається утворення сажі. Щоб очистити димохід потрібно протопити піч осиковими дровами або ж картопляним лушпинням.
3
Досить практичну і просту у виготовленні каменку можна виготовити з двох металевих бочок. Одна бочка використовуватиметься як топливника. У неї обов'язково повинна бути топкова дверцята, піддавали з зольником і колосниками. Інша ж бочка використовується як кам'янки. Щоб збільшити довговічність, необхідно використовувати чавунні колосники. Зверху паливника виробляється установка бака для води. Робиться це з таким розрахунком, що між колосниками і дном бака залишається відстань більше 25 сантиметрів. Воно необхідне для закладки достатньої кількості дров. Бак необхідно обладнати краном. Бочка-кам'янка встановлюється на ніжки і з'єднується з бочкою-паливником за допомогою димоходного патрубка, діаметр якого близько 20 сантиметрів. У верхній частині протилежної стінки потрібно влаштувати дверку розміром 220х160 міліметрів. Через неї можна буде подавати воду на пар. Бочка-кам'янка повинна бути обладнана димохідним патрубком діаметром 150 міліметрів.