Як скласти кам'янку.

Після того, як зведена лазня, необхідно задуматися про грубці. Ви можете довірити дану справу професіоналам або ж спробувати зробити все самостійно. Для цього потрібно запастися якісним інструментом та будівельними матеріалами.
Інструкція
1
Стояк-трубу найкраще робити квадратної, в півтора цегли на одну сторону. Топку рекомендується виконувати довжиною в три цегли, а шириною - в 2,5 цегли. Висота її повинна бути не більше 10 цеглин. Після цього вам знадобиться стара чавунна раковина. Її потрібно добре прожарити і відбити залишилася зверху емаль. Отвір в раковині, яке мається на десятому ряду кладки, можна закрити шматком заліза. Якщо у вас в розпорядженні раковина великої ширини, то потрібно на дев'ятому ряду стесати під неї кілька цеглин. На самий верхній ряд навколо раковини покладіть металевий куточок. Потім раковину можна заповнити річковою галькою і кругляком.
2
У такій печі топка не матиме піддувала. В дверке зробіть кілька отворів. Вони сприятимуть кращому нагріванню повітря у підлоги. Якщо необхідно, то топку і стінку можна трохи підняти, при цьому не змінюючи низ газоходу. Газ з печі йтиме через перевальну стінку. Її потрібно зробити трохи вище дверного отвору. В печі обов'язково повинен бути зварної бак для води. Піч такої конструкції буде швидко нагріватися. Камені в чавунної раковині, яка встановлена над топкою, будуть розжарюватися до високої температури.
3
Особливу увагу слід приділити матеріалам та інструментам. На 30 рядів печі знадобиться 215 цеглин. Також для даної конструкції потрібна раковина, дверцята з отвором 21х25 сантиметрів, дверцята чистки, засувка 13х13 сантиметрів. Бак для води можна використовувати саморобний 25х35х25 сантиметрів. Також потрібен буде металевий куточок.
4
Для самої печі рекомендується використовувати червоний, добре відпаленого цегла. Він повинен бути цілим, щільним і без тріщин. Для труби же можна використовувати будівельний цегла, так як він пористий і погано віддає тепло. При його застосуванні не буває патьоків сажі.
У кладки банної печі-кам'янки є свої особливості. Вона багато в чому відрізняється від кладки звичайної печі. Варто відзначити, що кам'янка топиться значно довше, в порівнянні із звичайною піччю . Робота її здійснюється в умовах високої вологості, так як відбувається вплив пара на цеглу.
Інструкція
1
Найчастіше стінку паливника банної печі-кам'янки футеруют за допомогою шамотного цегли. Укладається він на ребро. На цю футеровку кладуться колосники, які служать опорою для каменів. Однак у колосників є й недоліки. Проблема полягає в тому, що при нагріванні і під тиском кам'яній, вони можуть прогинатися. Тому необхідно регулярно проводити їх заміну. Врахуйте, вирішити проблему не допоможуть навіть найпотужніші колосники.
2
Все стінки печі знаходяться під впливом каменів, які завантажені в банну піч. При нагріванні відбувається їх розширення. Кладка може не витримати і порватися. Щоб цього не відбувалося потрібно укладати камені акуратно, щоб мався між ними зазор. Повністю цього уникнути вдасться, тільки якщо використовувати камені для мощення бруківки. Укладання їх виробляється в шаховому порядку. Повинен залишатися зазор між камінням і стінкою.
3
Досить часто укладка каменів виконується на звід, який робиться з шамотного цегли. Необхідність у цьому виникає, якщо ширина топки кам'янки більше 250 міліметрів. Відзначимо, при тривалій експлуатації звід може розпирати кладку. Щоб вирішити цю проблему необхідно стягти піч дротом або ж тарної стрічкою. Врахуйте, піч буде мати вельми не естетичний вигляд. Мало хто захоче мати таку споруду в своїй лазні.
4
Рекомендується виконувати стяжку тільки внутрішньої частини банної печі, яка складається з шамотної цегли. Стяжка може бути виконана за допомогою зварного каркаса із сталевих куточків. Зазор між внутрішнім корпусом такий «матрьошки» і зовнішнім збільшується до 2-3 сантиметрів, що само по собі є вирішенням багатьох проблем.
5
Особливу увагу необхідно приділити димооборотамі. Саме від нього залежить ефективність роботи банної печі. Досить часто пропонується конструкція, яка має прямий димохід над камерою для каменів. Даний варіант не сприяє гарному нагріванню печі і каменів. Піч необхідно буде довше топити, витрата дров збільшиться, до того ж, піч буде швидко остигати.