Як зігнути пластик.

Согнуть пластик можна кількома способами. Найоптимальніший, що дозволяє не зламати матеріал і зробити загин під потрібним кутом - використовувати формувальну машину.
Вам знадобиться
  • - формувальна машина;
  • - силікон;
  • - дошка МДФ;
  • - фен промисловий.
Інструкція
1
Якщо вам знадобилося зігнути оргскло або полістирол, підготуйте кілька пристосувань. Зробіть оправлення з деревоволокнистих плит (МДФ). Зберіть форму, і, в залежності від довжини і ширини деталі з пластик а, слід регулювати її під потрібний розмір. Пройдіться по всій поверхні наждачним папером, щоб не було перекосів.
2
Оболонку для пластик овой деталі виготовте з силікону на формувальній машині. Вона необхідна для закріплення плоскої заготовки на оправці і збереження її поверхні від відколів і подряпин.
3
Вставте вихідну плоску пластик овую деталь в оболонку і закріпіть її в оправці з МДФ. Покладіть на формувальну машину. Агрегат розігріється, і пластик почне осідати на оправлення, приймаючи потрібну форму. Зачекайте п'ять - сім хвилин. Руками в рукавичках акуратно зніміть готову деталь з машини. Поставте на металеву поверхню, щоб матеріал охолов. Приберіть оправлення.
4
Согнуть пластик овую трубу ще простіше. Візьміть газовий пальник або промисловий фен. Включіть і наведіть на те місце, де планується згин. Відстань від нагрівального приладу до поверхні деталі повинно бути не менше п'яти сантиметрів. Обертайте трубу не зупиняючись, інакше вона загориться. Нагрівайте до тих пір, поки матеріал не стане м'яким. Зігніть. Деякий час утримуйте трубу в такому положенні, щоб пластик затвердів.
5
Пластикові укоси для стін або вікон зі спіненого ПВХ можна зігнути під потрібним кутом, роблячи часті надрізи по радіусу. Після створення потрібної форми вони фіксуються спеціальним клеєм. Це дозволяє виготовити деталі з розширеннями і вигинами.
Корисна порада
Щоб пластикова труба зігнулася правильно, набийте її піском і зволожите його. Щільно закрийте отвори шматочками дерева. Нагрійте феном в потрібному місці і зігніть. Так на поверхні деталі не утворюється складок.