Як зняти скло.

І співробітники автосервісів, і звичайні автолюбителі часто стикаються з ушкодженнями лобових, задніх або бічних стекол. В деяких випадках ці ушкодження є настільки серйозними, що виникає необхідність зняти скло і замінити його новим. Цей процес вважається технологічно складним - демонтаж скла нерідко займає багато часу і вимагає великої витрати зусиль.

У кожному разі зняти скло одній людині не під силу - навіть досвідчені майстри в автосервісі знімають лобове або заднє скло за допомогою асистентів. Якщо ви плануєте знімати скло такого розміру в домашніх умовах, без помічника вам також не обійтися. Розмір бокового скла дозволяє знімати його без допомоги асистента, але процес його демонтажу теж має такі ж нюанси, як і демонтаж лобового або заднього стекол.

  1. Витягуючи скло, в першу чергу керуйтеся його станом, а також враховуйте метод установки нового скла, який буде застосовуватися в подальшому. Якщо старе скло придатне для зняття матриці для виготовлення заміни, його необхідно знімати цілком, намагаючись не допустити ушкоджень. Для цього скло необхідно вивільнити з гумового ущільнювача або акуратно вирізати з герметика, який нанесений на лінії бічних стійок. Підготувавши таким чином ще й верхню, а потім - нижню кромку, слід видавити скло зсередини точно розрахованими рухами.
  2. Іноді скло буває настільки пошкоджено, що надалі використовувати його для копіювання неможливо. В цьому випадку завданням майстра в першу чергу є якомога більш якісне очищення ущільнювача в місцях прилягання скла. Необхідно ретельно витягти звідти залишки герметика та клея, а також залишилися осколки. Виконувати таку роботу найпростіше спеціальними стамесками або шкребками, які не повинні бути зайво жорсткими.
  3. Якщо ви змушені демонтувати лобове, заднє або переднє скло автомобіля в домашніх умовах, у вас часто під рукою може не виявитися спеціальних інструментів. В цьому випадку для акуратного видалення автомобільного скла можна використовувати звичайну мідну струну в оплетке (наприклад, 3, 4 або 5 струну від гітари). За допомогою цієї струни можна буде акуратно обрізати силікон - всі стекла, особливо в машинах іноземного виробництва, зазвичай посаджені на силіконовий герметик чи клей. Для цього необхідно взяти звичайне шило і зробити отвір в одне з кутових частин посадкового місця скла. Потім туди запускається струна: пропустивши її наскрізь і обробивши нею послідовно все скло по периметру, ви зможете акуратно зняти силікон і витягти скло.

    Пам'ятайте, що такий спосіб демонтажу вимагає присутності як мінімум двох осіб. Цей метод ідеально підходить для ситуацій, коли необхідно витягти сильно пошкоджене, наприклад, розбите майже вщент скло - і воно буде витягнуто цілісним шматком, а не розсиплеться на дрібні осколки.