Як навчитися гірським лижам.

Гірські лижі поступово з елітного виду спорту стають масовим. Зараз тільки в Підмосков'ї обладнано близько десятка трас, природних і штучних, де можна почати навчання гірським лижам. Для цього також можна поїхати на гірськолижні курорти нашої країни - в Приельбруссі, Домбай або на Червону Поляну. Для того, щоб навчитися гірським лижам, можна поїхати і за рубіж. Близько і недорого - це Карпати, Чорногорія, Сербія. Дорожче - Європа. Що треба знати, перш ніж почати вчитися гірським лижам?
Інструкція
1
Подбайте про одяг. У стандартний комплект обов'язково входить термобілизна, флісова куртка, гірськолижний костюм - куртка і брюки, в'язана шапка. Для того, щоб черевики не натирали ноги, необхідно одягати під них високі шкарпетки чи гольфи. Окуляри та рукавички, при необхідності, можна взяти в прокаті. Якщо немає спеціального лижного обмундирування, можна замінити його просто спортивним одягом, причому краще непродуваемой.
2
Новачкові однозначно не слід купувати гірськолижне спорядження. Сьогодні в усіх місцях катання існують пункти прокату. Їх працівники кваліфіковано допоможуть вам підібрати черевики, лижі та палиці відповідно до вашим досвідом катання, розміром ноги, вагою і ростом. Крім того, маючи можливість вибору, в прокаті можна підібрати собі виробника лижних черевиків, які для вас найбільш зручні. Покатавшись два-три місяці, і переконавшись, що гірські лижі - ваш вид спорту, до весни, коли почнуться розпродажі, можна буде придбати власне спорядження з урахуванням набутого досвіду та уподобань.
3
Найважливіший порада - не економте на сертифікованому інструкторкою. Початківцю гірськолижникові потрібні не поради друзів, нехай дуже щиро бажаючих поділитися з вами своєю майстерністю, а поради професіонала. Інструктор знайомий з методиками навчання і спочатку навчить вас правильній техніці, яка не тільки дозволить вам кататися красиво і безпечно, але і менше втомлюватися при цьому. Для того щоб освоїти гірські лижі від спуску з пагорбів «плугом» до катання на паралельних лижах і поворотів, потрібна, як мінімум тиждень. Хороший інструктор і ваше бажання дозволять дуже скоро відчути те відчуття повноти життя і адреналін, які дає людині катання на гірських лижах. Це любов на все життя!
Зверніть увагу
Начинающему гірськолижникові краще триматися подалі від велелюдних трас, щоб не заважати кататися досвідченим лижникам, які, як правило, люблять швидкість, і самому не постраждати при зіткненні.
Корисна порада
Не треба брати інструктора на цілий день. Досить позайматися з ним пару-трійку годин на день, а решту часу присвятити закріпленню отриманих навичок і насолоди від катання на природі і отриманню задоволення від своїх перших успіхів.