Як зробити вітраж.

З'явившись в далекому X столітті, в епоху Середньовіччя, вітражі чарували і продовжують зачаровувати людей і донині. Непередавана гра кольорового відображення, легкість, яку вони передавали готичним замкам і храмам, немов спрямованим в небо, заворожують досі. Мистецтво вітража дожило до наших днів, а поява нових технік і матеріалів зробило вітраж дуже популярним в інтер'єрі сучасного житла.
Інструкція
1
Дитячі ігриСамий простий спосіб зробити кольорове зображення зі скла - це купити вітражні фарби. Вони продаються у відділах для творчості, особливо багато дитячих вітражних фарб. Працювати з ними просто навіть дитині. Візьміть скло, керамічну плитку або навіть звичайний пластиковий файл, під нього покладіть малюнок вітража. Нанесіть контур з тюбика з фарбою для контура. Потрібно дати йому трохи підсохнути і потім акуратно залити кольоровими прозорими фарбами для вітража. Такі набори для творчості зазвичай йдуть в комплекті з малюнком вітража. Коли вітраж повністю просохне, його легко можна буде від'єднати від основи і переклеїти на інше. Наприклад, прикрасити кахель у ванній або наклеїти на вікно в дитячій кімнаті. Переклеювати його можна багато разів. Проте головний мінус таких фарб в тому, що вони швидко вицвітають.
2
Наливна методЕтот метод - найкраща альтернатива класичним методом, який занадто трудомісткий і шкідливий, адже для нього застосовують свинець. Суть методу в самостійному створенні контуру і фарб. Виглядає такий вітраж як справжній, але позбавлений його ваговитості і виглядає естетично навіть при близькому розгляді. Контур робиться з високоякісного ПВА, серебрянки і чорної туші для отримання свинцевого кольору. Консистенція повинна бути, як у рідкої сметани, при необхідності розводять водою. Наносити контур треба білячою або колонкової пензликом швидко, і майте на увазі, що чим більше коштує фарба, тим більше змінюється її колір. Поки сохне контур можна зайнятися фарбою для заливки. Щоб отримати прозорий кольоровий лак для заливки, потрібно в скляну маленьку баночку налити 30 мл нітролаку (НЦ) і розбавити його розчинником 647 до дуже рідкого стану. У цю баночку капнути масляну художню фарбу з тюбика потрібного кольору. Заливати фарбу потрібно між контурами, не пропускаючи жодного мм. Краще навіть заходити на контур.Стекло повинно лежати на столі строго горизонтально, щоб фарби розтікалися равномерно.Когда заливка висохне, потрібно провести ще раз контуром, щоб приховати краю заливки. Залишилося тільки покрити цей твір мистецтва трьома шарами безбарвного нітролаку з фарбопульта. Після висихання вітраж готовий.