Як зібрати трикутний кубик Рубіка. трикутного кубика рубика.

Користується до теперішнього часу популярністю кубик Рубіка - не єдина іграшка в сімействі подібних головоломок. У 70-х роках минулого століття німець Уве Мефферт і інженер з Кишинева А. Ординцев незалежно один від одного придумали подібну забаву - тетраедр, відомий також як «молдавська пірамідка». Ця механічна чотиригранна головоломка також має на меті зібрати всі елементи одного кольору на одній стороні.
Інструкція
1
Візьміть у руки пірамідку і уважно її розгляньте, щоб усвідомити завдання і можливі шляхи її вирішення. Головоломка виконана у вигляді правильного геометричного тіла (тетраедра). Подібно знаменитому кубик у, вона складається з елементів, які при повороті можуть переміщатися з однієї грані на іншу. От тільки замість кубик ов такі елементи являють собою маленькі тетраедри. Переміщення елементів відбувається навколо осей, які розташовані під кутом по відношенню один до одного.
2
Насамперед, розгорніть всі вершини пірамідки на своїх місцях таким чином, щоб кольори їх сторін збіглися з кольором відповідного середнього елемента. При цьому у будь-якої вершини повинні утворитися ромби, що складаються з двох одноколірних трикутників.
3
Тепер розгорніть середні елементи разом з вершинами і елементами ребер пірамідки, щоб на кожній стороні великого тетраедра розташовувалися ромби лише одного кольору. Зверніть увагу, що при почерговому побудові граней пірамідки немає необхідності звертати увагу на руйнування раніше побудованої грані.
4
Переконайтеся, що на кожній певної межі побудовані три ромба одного кольору. Щоб полегшити пошук такої межі, виходите з того, що колір її буде той, який відсутній на вершині, протилежної цієї грані.
5
Закінчивши розстановку одноколірних ромбів на кожній з чотирьох граней, переходите до допоміжних операціях. Послідовно переведіть реберні елементи з підстави до вершини, не порушуючи будови ромбів, отриманих при здійсненні попередніх операцій.
6
Побудуйте підстава, зібравши нижній шар пірамідки. При цьому реберні елементи шару повинні мати однаковий колір зі споруджуваної гранню, розташованої знизу.
7
Переходьте до побудови середнього шару, після якого пірамідку фактично можна вважати зібраною. Для того щоб встановити реберні елементи, використовуйте послідовні обертання бічних граней пірамідки, в ході яких встановіть елементи на відповідні їм за кольором місця за допомогою заміни ребрових елементів.
8
Використовуючи освоєння прийоми перестановки елементів тетраедра, самостійно придумайте алгоритми побудови красивих симетричних візерунків на гранях головоломки.