Як виділити кілька шарів.

У процесі редагування зображення в графічному редакторі Adobe Photoshop іноді буває необхідно зробити деякі маніпуляції одночасно з двома або навіть з цілою групою верств . На жаль, не всі операції можливо застосовні до групи, але, наприклад, позиціонування, трансформування, застосування стилів працюють добре. Щоб скористатися цією можливістю і скоротити час на однакові процедури з безліччю верств , потрібно зробити активними одночасно декілька.
Інструкція
1
Запустіть графічний редактор і завантажте в нього потрібний документ.
2
Відкрийте панель верств , якщо її немає на робочому просторі вікна Adobe Photoshop. Це можна зробити вибором пункту «Шари» у розділі "Вікно" меню графічного редактора або натисканням клавіші f7 в ряду функціональних кнопок клавіатури.
3
Виділіть на панелі перший з верств , які потрібно виділити. Якщо потрібні вам шари йдуть безпосередньо один за одним на цій панелі, то натисніть клавішу shift і, не відпускаючи її, клацніть останній шар у послідовності. Зверніть увагу на те, що не слід клікати по мініатюрі шару, краще клацнути по назві або порожньому простору.
4
Якщо потрібні шари розміщені в панелі не послідовно, а в довільному порядку, то виділивши перший з них, натисніть клавішу ctrl (в MacOS - command) і перещелкайте всі ваші шари, утримуючи цю клавішу в натиснутому стані. Якщо був помилково виділений зайвий шар, то клацніть його повторно при клавіші ctrl.
5
Розкрийте в меню графічного редактора розділ «Виділення» і виберіть пункт «Всі шари» якщо активними потрібно зробити все «Лейере». Цій команді призначено поєднання клавіш alt + ctrl + a, яким теж можна скористатися.
6
Виберіть пункт «Подібні шари» у розділі «Виділення», якщо виділити потрібне тільки шари того ж типу, який ви клацнули першим в панелі верств . Наприклад, якщо цей шар містить текст, то активними в результаті стануть всі текстові шари в цьому документі.
7
Якщо всі потрібні шари містяться в одній папці, то для їх виділення досить клацнути цю папку. У випадку, коли вам час від часу доводиться повторно виділяти одні й ті ж шари і здійснювати з ними якісь операції, зручніше створити нову папку і перемістити їх все туди.