Як викласти цоколь.

Цоколь будівлі є продовженням фундаменту, і розрахунок цієї будівельної конструкції відбувається на стадії проектування будинку. Цоколь є опорою для стін і захищає їх від впливу вологи і вогкості. Зовнішній вигляд цоколя впливає на загальне враження від будівлі. Тому для зведення цоколя необхідно підбирати надійні, довговічні матеріали, що гармоніюють зі стінами споруди.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для цоколя. Основними матеріалами для цоколя прийнято вважати цегла, бетонні блоки або монолітний бетон. Для кладки цегляного цоколя рекомендується використовувати повнотіла обпалений цегла. Мінімальна висота цоколя становить 4 ряди цегли. Облицювання цегляного цоколя можна виконати за допомогою плитки, сайдингу або натурального каменю.
2
При влаштуванні цоколя з бетонних блоків слід врахувати, що розміри блоків повинні бути більше висоти цоколя. Бетонні блоки укладають з перев'язкою і монтують за допомогою цементного розчину. Виникнення горизонтальних швів при укладанні цоколя вкрай небажано. Місця, незакриті бетонними блоками, заповнюють бетоном. Облицювання блочного цоколя проводиться за допомогою плитки, щебеню або каменю.
3
Цоколь з монолітного бетону вважається найбільш довговічним. При зведенні монолітного бетонного цоколя в опалубку необхідно залити рідкий цемент. Після зняття опалубки бетонну поверхню слід ретельно очистити, а всі щілини і порожнечі акуратно закласти. Для армування стінок цоколя рекомендується використовувати металеву сітку і спеціальні стрижні з хомутами.
4
У цокольній частині необхідно зробити гідроізоляційний шар. Як правило, гідроізоляцію роблять за допомогою декількох шарів толю або руберойду, розташованих на висоті 20-45 см над рівнем землі і скріплених між собою гарячої мастикою.
5
Утепліть цоколь. Найбільш поширеним матеріалом для утеплення цоколя є екструдований пінополістирол. Для монтажу цього матеріалу зазвичай використовують мастику або клей. Теплоізоляційний матеріал слід розташовувати з зовнішньої сторони цоколя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yqx2edz2xkY
Корисна порада
При будівництві цоколя слід облаштувати «продухи», необхідні для вентиляції. «Продухи» представляють собою захищені сіткою отвори, що знаходяться на висоті не менше 15 см над рівнем землі.