Як зробити тінь людині.

Малювання - одна з форм розвитку людського інтелекту. При цьому мета будь-якого малюнка криється в досягненні максимального ефекту реалістичності. Величезна роль в цьому належить створенню тіні.
Вам знадобиться
  • Олівець або фарби.
Інструкція
1
Коли ви малюєте людини, дотримуйте пропорції і не забудьте створити «правильну» тінь . В малюванні налічується п'ять її різновидів: власна (ділянки об'єкта, не висвітлені або слабо освітлені), статтю тінь (місце переходу від тіні до світла), падаюча тінь (відкидається об'єктом на інші поверхні), рефлекс (відтінки в тіньовій області, утворені відбитими від довколишніх предметів променями), світла (найбільш яскраво освітлені поверхні).
2
Якщо ви лише початківець художник, а не майстер, тіні предмета спочатку промальовувати олівцем (так легше усунути недоліки).
3
Щоб зробити тінь людині, спершу намалюйте саму фігуру, так як форма і розмір тіні залежатиме безпосередньо від неї. Важливу роль при цьому відіграватиме зростання, комплекція і положення «об'єкта» на малюнку: чи буде він сидіти або стояти. Якщо на вашому малюнку людина сидітиме, тінь зробіть не надто подовженою, скоріше, округлої. Якщо врахувати запропоновану вище класифікацію, тип тіні відноситься до «власним», і її відтінок повинен бути максимально затемнений.
4
Якщо ви робите тінь стоїть людині, то її форма повинна бути декілька витягнутої, подовженої в протилежну від джерела світла бік. Все набагато складніше, якщо малюнок виконується в певному стилі. Так, тінь людині на чорно-білому малюнку набагато простіше зробити, ніж тінь на кольоровий картині, особливо якщо ви малюєте фарбами.
5
Якщо ви використовуєте фарби, постарайтеся використовувати всі види тіні (не тільки власну, але і інші) для створення об'ємного, дійсно реалістичного зображення. Не бійтеся експериментувати, і все вийде.