Як уберегтися від небезпек на воді і водному транспорті.

Мабуть, найромантичніші подорожі так чи інакше пов'язані з водою. Вона надає поїздкам певний настрій: розміреність, можливість розслабитися і відпочити в подорожі. Але також вода здатна стати причиною трагедій. Уникнути проблемних ситуацій і вберегтися від небезпек на воді і водному транспорті в тій мірі, в якій це залежить від вас, цілком можливо.
Інструкція
1
Подорожуючи водним транспортом чітко дотримуйтесь інструкції по знаходженню на борту, а також добре вивчіть шляхи евакуації в разі проблемної ситуації (як кажуть, перш ніж входити кудись, спочатку чітко дізнайтеся, як звідти вийти). Якщо, перебуваючи на борту, ви не знайшли інструкції, то сміливо просите її у обслуговуючого персоналу.
2
Перевірте наявність рятувальних жилетів. У разі їх відсутності обов'язково скажіть про це обслуговуючому персоналу і попросіть надати вам відсутні жилети ще до відходу судна від берега.
3
Запам'ятайте, що навіть якщо ви потрапили в надзвичайну ситуацію, перебуваючи в подорожі водним транспортом, зберігайте самовладання. Спробуйте себе заспокоїти і не панікуйте. Чітко виконуйте вимоги інструкцій, в яких прописані дії в подібних ситуаціях або слухайтеся вказівок персоналу, що проводить евакуаційні заходи. У будь-якому випадку зберігайте спокій.
4
Переконайтеся перед відплиттям в тому, що на вашому судні є рятувальні круги. У разі виявлення людини за бортом таке коло просто необхідний.
5
Дотримуйтесь також правила перебування на пляжі і в воді під час відпочинку. Так, у жодному разі не запливайте за буйки і не наближайтеся до судна, що знаходиться на ходу (у тому числі до катерів, водних скутерів і оругому подібного транспорту).
6
Заходьте у воду повільно, не поспішаючи, крок за кроком обмацуючи дно. Особливо це стосується любителів відпочивати на диких пляжах, де, як правило, дно не досліджене і немає рятувальників.
7
Чи не купайтеся ніколи в стані втоми, після тривалого перебування на сонці, а також відразу після їжі. Не заходьте у воду в нетверезому вигляді. Пам'ятайте, що перераховані вище стану людини можуть спровокувати трагедію.
8
Стрибайте у воду тільки в спеціально відведеному для стрибків місці. Також обов'язково попросіть допомоги у інструктора зі стрибків у воду, якщо ви не впевнені у своїх силах.
9
Візьміть собі за правило не залишати дітей без нагляду на пляжі ні на хвилину, адже з рештою без нагляду малюком може статися нещастя.
10
Чи не переоцінюйте своїх можливостей, ставитеся до них критично: якщо ви не впевнені в тому, що зможете керувати човном, то краще не катайтеся на ній. Але якщо все ж вирішили організувати прогулянку на човнах, то робіть це тільки в хорошу, безвітряну погоду. Ні в якому разі не перевантажуйте човен людьми або речами, також не сідайте в човен в нетверезому вигляді.