Як вибрати пластикові труби.

Науково-технічний прогрес за два останніх десятиліття вніс воістину дивовижні зміни в людський побут. Величезний вибір технічних засобів, інструментів і будівельних матеріалів, підвищення їх якості та спрощення технологій надають сьогодні такі можливості, про які раніше навіть не мріяли. Так, з кожним днем стає все більш популярним використання пластикових труб. Але які саме вибрати з усього різноманіття існуючих варіантів?
Інструкція
1
Труби з полібутіленаПолібутілен, порівняно з іншими полімерами, більш теплопроводен і еластичний, такі труби здатні витримувати температуру рідини, що транспортується до 90 градусів. У зв'язку з чим їх використовують при монтажі «теплих підлог».
2
Труби з поліетіленаОні досить міцні й еластичні. Є хорошим діелектриком. Поліетилен розрізняють високої і низької щільності. Поліетилен з високою щільністю більш міцний, але менш еластичний. Такі труби застосовуються для холодного водопостачання. Вони ідеально підходять для монтажу дачного водопроводу, так як завдяки своїй еластичності переносять замерзання води, не пошкоджуючи трубопровід. З'єднуються зварюванням. В європейських країнах часто роблять водопровід з так званого «зшитого» поліетилену. Його можна застосовувати для гарячого і холодного водопостачання та опалення. З'єднується розбірними фитингами і обтиском.
3
Труби з полівінілхлориду (ПВХ) Вони найбільш жорсткі з усіх полімерів. Такі труби стійкі по відношенню до агресивних хімічних сполук і ультрафіолетовим променям. Мають невелику питому вагу і низьку горючість. Мінусом є присутність в з'єднанні хлору. Труби з'єднуються між собою склеюванням.
4
Труби з поліпропіленаІх використовують залежно від маркування для гарячого і холодного водопостачання, каналізації, опалення. За термічним та фізико-хімічними властивостями поліпропілени дуже близькі до зшитому поліетилену, але їх перевагою на відміну від останнього є більш низька ціна і простота монтажу. З'єднання за допомогою зварювання.
5
Таким чином, для середнього російського споживача, який бажає зайнятися самостійним монтажем і приділяє підвищену увагу співвідношенню якість/ціна, найбільш прийнятний варіантом будуть труби з поліпропілену або полівінілхлориду.