Як виростити матіоли.

Матіола, також звана левкой, це однорічний квітка. Рослина невисока, звичайно від 30 до 80 см, має сріблясто-зелене листя і красиві ароматні квітки, які бувають простими або великоквіткові, пелюстки можуть бути махровими або зібраними в суцвіття. Забарвлення у квіток матіоли зустрічається найрізноманітніша: фіолетова, рожева, жовта, біла і червона.
Вам знадобиться
  • - Cемена матіоли;
  • - поживні стаканчики для розсади;
  • - нейтральний квітковий грунт;
  • - засіб від грибків.
Інструкція
1
Матіола любить нейтральну суглинних грунт, удобрений мінеральними й органічними речовинами. Єдине, що не переносить з добрив - це свіжий гній. Любить сонце і не любить вітер. Влаштуйте для матіоли відповідне місце у своєму саду. Для цього треба ще восени додати в ґрунту компост з перегнилих органічних добрив і нейтральний квітковий грунт з розрахунку 0,5 кг на 1 кв. м території.
2
Виберіть сорт матіоли. Різновидів цих квітів безліч, але найбільш популярні матіоли дворогі - невисокі рослини приблизно в 30 см, їх квіточки маленькі і майже не помітні. Але вони розпускаються ближче до вечора і наповнюють прекрасним ароматом всю округу, за це їх і люблять більше інших сортів.
3
Приблизно в кінці березня потрібно висівати насіння матіоли в ящики, щоб підготувати розсаду квітів. Друга половина травня - саме час для пересадки рослини в грунт. Ця квітка досить спокійно переносить зниження температури, але ось пересадку дуже не любить, тому придбайте спеціальні живильні стаканчики, які можна відразу поміщати в грунт, не виймаючи з нього рослина.
4
Якщо ви висаджуєте матіоли відразу в грунт в травні, то майте на увазі, що квіти з'являться тільки в серпні. Щоб уточнити цей момент, уточніть інформацію, що стосується саме вашого сорти квітів. Квіти, які були висаджені як розсада, зазвичай розпускаються вже в червні.
5
Коли рослини прижилися, час від часу займайтеся їх прополкою, видаляючи бур'яни. Інакше матіоли пізніше почнуть цвісти, їм буде важче пробитися, можуть навіть з'явитися хвороби від зайвої тісноти.
6
Якщо грунт дуже вологий і рослини ростуть надто часто, то вони можуть захворіти чорною ніжкою. Це грибкове захворювання, від якого стебло стає бурим, а самі рослини в'януть і гинуть. Щоб запобігти появі грибка, потрібно придбати спеціальний засіб для боротьби з ним, ще перед посадкою полийте їм грунт і надалі час від часу оббризкуйте рослини.
Левком, колись дуже популярний для дачних ділянок наших мам і бабусь квітка, незважаючи на свою старомодність, дуже гарний і дуже приємно пахне. Для того, щоб левкої виросли на славу, дуже важливо правильно підібрати для насіння грунт.

Почніть готувати землю для квітів ще восени. Змішайте в пропорції 2/3/2 відповідно пісок, землю і перегній і висипте суміш в ящик. Якщо загальна маса вийшла земельної суміші приблизно дорівнює 5 кг, то додайте в неї ще 80 г вапна-гідратного і 90 г суперфосфату. Перемішайте. Винести ящик в теплицю слід в кінці лютого. Там же полийте землю теплою водою і наточити 30 г азотного добрива.

Візьміть торф'яні стаканчики і заповніть їх отриманою землею.

Посадіть в землю кожного стаканчика 2 насіння левкої і посипте зверху прожареним піском.

Полийте знову теплою водою і при температурі +22 С чекайте перших паростків через 3-4 дня.

Як тільки побачите сходи, понизьте температуру до +12 С. Коли у левкої з'являться перші листочки - пересаджуйте їх в грунт.