Як скласти бізнес план фірми.

Якщо ви збираєтеся відкривати фірму, то без бізнес- плану не обійтися. Не потрібно лякатися цих слів. Бізнес-план означає не розписування всього до копійок за складним формуляру, а просто стратегію розвитку вашої ділової ідеї. Вам самим буде набагато простіше планувати і вести свою справу, якщо є грамотно складений і продуманий бізнес-план. Також він може знадобитися, якщо ви звертаєтеся за кредитом в банк або до інвесторів.
Інструкція
1
Для початку потрібно визначитися, що ж таке бізнес-план. Це план управління фірмою, який враховує стратегію розвитку, вигідне виробництво якісної продукції або послуг, а також варіанти збуту. UNIDO (United Nations Industrial Development Organization) це організація, яка розробляє стратегію розвитку економіки, склала список розділів, які повинні бути у хорошому бізнес-плані. Найкраще керуйтеся саме ними.
2
Оглядовий розділ бізнес- плану, або резюме Тут опишіть основне заняття фірми , суть її діяльності. Саме в оглядовому розділі викладається основа бізнес- плану, а інші його частини лише підтверджують і доводять його вигідність. З нього починається перегляд всього плану інвесторами і банкірами, так що можна сказати, що це найбільш ефектна частина плану.
3
Опис фірми У цьому пункті дайте характеристика підприємства, яке ви маєте або плануєте відкрити. Опишіть цілі та стратегію розвитку фірми , економічні та фінансові показники, систему управління фірмою, партнерську мережу, географічний обхват, короткий опис галузі діяльності і нішу, яку в ній займає фірма. Нововведення і технології, якщо вони використовуються, теж обов'язково вкажіть. У цей розділ зазвичай включають список власників та організаційну форму компанії.
4
Характеристика продукції або услугУкажіте не тільки те, що фірма робить, але також оціните переваги і конкурентоспроможність цього, ціноутворення, екологічність, контроль якості. Іноді докладають екземпляр виробленого продукту.
5
Аналіз ринкуі цей документ включіть маркетингове дослідження, ідеї щодо залучення покупців і клієнтів, короткий список конкурентів, порівняння їх продукції і вашої фірми . Часто цей документ перетинається з Планом збуту, до якого входять всілякі моменти, що впливають на ціноутворення, шляхи реалізації та її сезонні коливання.
6
План розвитку проізводстваОн включає в себе опис виробничого процесу, витрат на його утримання та на персонал.
7
Фінансовий план наявність особливо важливо, якщо вам потрібні інвестори або кредит. Сюди включіть розрахунок спочатку витрачених коштів, прибутку і податків, деякі прогнози фінансової ситуації на підприємстві в найближчому майбутньому. Грубо кажучи, вам потрібно проаналізувати звітність по надходженнях і видатках. Тут же вкажіть час окупності проекту та індекси прибутковості.
8
Оцінка чутливості до фінансових колебаніямІмеется зважаючи розрахунок того, як на існування фірми вплинуть інфляція або недотримання умов виплат клієнтами, інші змінилися економічні фактори.
9
Всю необхідну інформацію, яку ви вважаєте за потрібне внести в бізнес-план, але яка не підходить до вказаних категорій, включайте в Додатку. Також в цей розділ, як правило, входять всі розрахунки і таблиці, тоді як в самому бізнес-плані присутні тільки їх оцінені підсумки.