Як лікувати вивих голеностопа. Як визначити вивих або перелом голеностопа.

Від травм ніхто не застрахований. Більшість людей ставляться до вивихам несерйозно, очікуючи, що поболить і перестане. Насправді ж при вивиху голеностопа розтягується або лопається суглобова сумка, якщо знехтувати лікуванням, може виникнути ускладнення у вигляді тендовагініту або бурситу. При найменшій ознаці травми суглоба необхідно звернутися до травматолога, особливо небезпечною вважається деформація в місці ушкодження і гострий біль.
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - протизапальна мазь;
  • - лангет;
  • - масаж.
Інструкція
1
Навіть досвідчений лікар не завжди зможе відрізнити вивих від розтягування або від суглобного перелому без рентгена. Тому в першу чергу потрібно зробити знімок голеностопа. При вивиху обов'язково накладається лонгет або гіпсова пов'язка. Лонгет більш кращий, тому що його можна знімати, втирати в ушкоджений суглоб мазь, робити компрес і масажувати кінцівку, що запобігає посттравматичний зміна тканин м'язів і сухожиль.
2
Після отримання травми необхідно відразу ж прикласти лід, це допоможе зняти набряк і біль. Слід наповнити льодом пляшку, обернути її рушником, для того щоб не переохолоджувати суглоб, і прикладати на 10 хвилин через кожні пів години.
3
Ногу необхідно покласти на рівну поверхню, що знаходиться вище рівня тіла, відтік крові не дасть розвинутися набряку. В аптеці потрібно придбати протизапальну мазь і втирати в хворе місце 2-3 рази на день. Приблизно через тиждень, коли болю вщухнуть, можна приступати до щоденного м'якому масажу ступні і голеностопа. Таким чином, збільшиться приплив крові до розтягнутим зв'язкам, і тканина буде швидше відновлюватися. Масаж краще робити з застосуванням камфорного масла.
4
Щодня, а краще декілька разів на день, необхідно робити пасивну гімнастику, тобто, не рухаючи кінцівкою, напружувати і розслабляти м'язи, що знаходяться у травмованому місці.
5
Після того, як гіпс або лангет можна буде остаточно зняти, ногу слід перемотувати еластичним бинтом. Крім того, потрібно пройти курс реабілітації, що включає в себе лікувальну фізкультуру, фізіотерапію і масаж.
6
Якщо не виконувати розпорядження лікаря і самостійно зняти гіпс раніше покладеного терміну, то можуть виникнути ускладнення, так як пошкоджений суглоб не повинен рухатися, суглобова сумка повинна стягуючі і приймати первісний розмір. Кость при цьому може періодично вискакувати і перестати триматися в суглобі.
7
Серед захворювань гомілковостопного суглоба нетравматичний походження виділяється деформуючий артроз, який не піддається консервативному лікуванню. Тільки повна заміна суглоба металевою конструкцією допоможе позбутися такого захворювання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NH2exVHm0fQ
Зверніть увагу
Велика частина вивихів вимагає закритого вправляння, при отриманні підтаранного вивиху, пацієнту можуть призначити операцію.
Корисна порада
Люди, яким доводиться ходити пішки на великі відстані, повинні берегти суглоби і носити взуття з високою шнурівкою, що знижує ризик отримання вивиху голеностопа.